Dal byste dohromady, kdo hrál v mužstvu v první sezoně 1987/1988?

První ročník malé kopané v okrese Benešov nastoupili Jiří Chaloupka, František Král, Josef Král, Vladimír Veverka, Pavel Kuthan, Otto Cerman, Tomáš Cerman, Lubomír Mužík, Miroslav Chrudimský, Karel Voňavka, Zdeněk Prokop a Petr Epstein.

Kdy jste se zapojil vy a do kdy jste v mužstvu vydržel?

Do mužstva jsem přišel v roce 1988 a vydržel do roku 1996, kdy Arsenal sestoupil do II. ligy.

Jak na ty časy vzpomínáte?

Na Arsenal se nedá zapomenout. Ze začátku se hrávalo na různém povrchu. V roce 1989 jsme hráli krajskou kvalifikaci proti Bohemians Praha za halou Bios v Benešově na asfaltu. Tam se zranil Jirka Chaloupka (koleno) a poté skončil s fotbalem a dal se na funkcionářskou dráhu. V Neratovicích se zase hrálo na trávě, v Praze na škváře. Po šesti letech jsme se dostali až do baráže o první celostátní ligu, která se hrála na umělé trávě ve Hlinsku. Baráž jsme v sestavě Petr Jíša, Ivan Suchomel, Otto Kovář, Pavel Klabík, Pavel Srdínko, Luboš Skála, Martin Mrha a Pavel Košař, vyhráli. A to v brance nastoupil hráč Petr Jíša, protože gólman Václav Hromas zaspal.

Postupem času se vyšplhal Arsenal do 1. ligy. Jak dlouho jí hrál a s jakými úspěchy?

První ligu jsme hráli tři roky. Bylo to náročné, jezdilo se například do Ostravy nebo Zlína. Ale byli jsme dobrá parta. V pátek se odjíždělo, v sobotu se hrálo a v neděli, jsme ještě, každý hrál za svůj tým velký fotbal. Pondělí volno, úterý, středa, čtvrtek se trénovalo (trenér Pavel Košař). Proti nám nastupovali třeba Michal Stříž (bývalý trenér reprezentace), za Prachatice Václav Wimberský, za Defect Praha Tomáš Neumann (současný trenér reprezentace) nebo za Havlíčkův brod Petr Mareš. V sezoně 1993/1994 jsme skončili jedenáctí, 1994/1995 devátí a 1995/1996 čtrnáctí ze šestnácti týmů.

Po sestupu, hrál Arsenal druhou ligu dvacet let (1996 – 2016), což je úctyhodné. Bylo na to, vrátit se do první ligy?

To ukazuje na kvalitu trenéra a celého realizačního týmu Arsenalu Benešov. Návrat do I. ligy? Tenkrát byla chybou velká konkurence mužstev v Benešově, které si přetahovaly hráče a nespolupracovaly. Třeba v sezoně 1998/1999 hráli Divizi FC Tempo Benešov, Bitches Benešov, FC Arsenal Benešov B a FC Sunar Team Benešov, který v ročníku 1999/2000 postoupil také do II. ligy jako Arsenal Benešov A.

V posledních letech Arsenal přežíval a loni i úbytkem hráčů, spadnul do divize, kterou letos sotva zachránil. Chcete tedy „lepší" jméno Arsenalu oprášit ve veteránské lize, kam jste se letos poprvé přihlásili?

V současnosti je situace opačná a těžko se shání hráči, protože tomu nikdo nechce nic dát, nechce cestovat a raději hraje okres. Je to škoda, že hráči nemají v dnešní době ambice, protože kvalitní práce trenérů Arsenalu Benešov Otty Kováře a Ivana Suchomela, by měli využít. Třeba Jan Křemen se dostal z Arsenalu do I. ligy (AC Sparta Praha) a reprezentace do 21 let. Proto chceme zviditelnit Arsenal Benešov v mistrovství ČR-Futsal veteránů.

Jak se veteránská liga hraje a kdy vás čekají první zápasy…

Mistrovství ČR – Futsal Veteránů se hraje 2 x 20 minut hrubého času. V krajské části hrajeme s SKP Kolín, AFC Kralupy nad Vltavou, 1. DFK Slaný a R. S. C. Čechie Slaný. První zápasy hrajeme v Kolíně v neděli 26. března, druhý turnaj v neděli 9. dubna v Kralupech nad Vltavou. Vítěz krajské části postupuje do celostátního finále.

Můžete odtajnit, koho máte na soupisce?

Dát dohromady hráče nad 40 let nebylo tak těžké. Všichni mají rádi kulatý nesmysl a jsou to srdcaři. Brankáři Luděk Říha a Martin Brandner, hráči Jaroslav Brunclík, Robert Bubák, Aleš Doležal, Jaromír Janda, Miroslav Karda, Pavel Klabík, Jiří Kahoun, Jiří Moulík a Pavel Šimáček.

Co je vaším cílem do sezony?

Chtěli bychom se pokusit o co nejlepší výsledky, hrát dobrý futsal a hlavně se nezranit.