Andy Liberec – Arsenal Benešov 10:4

Od úvodního hvizdu rozhodčího vyvinuli domácí tlak a již ve 2. minutě zakončil výhoz brankáře Zíky přesně kanonýr Němec. Ten byl i u zrodu druhé branky, když po trestném kopu jeho střelu dopravil do vlastní sítě Rybka. V dalších šancích nastřelil Němec obloučkem břevno a dorážející Neumann tyč. Hosté zahrozili jen střelou Šimáčka pod břevno, kterou bravurně vyrazil Zíka na roh. Ve 13. minutě vyvezl míč Kutílek, předložil ho Němcovi, a ten se nemýlil – 3:0. Do té doby defenzivně hrající Arsenal ale nesložil zbraně, když vzápětí vyrovnal po individuální akci Žáček a o chvíli později dostal hosty do hry Kilián – 3:2. Jenže ihned po rozehrání chyboval brankář Kondrát při výkopu, Neumann mu vzal míč a pro Janáčka nebylo problémem skórovat. Poté se hra uklidnila a do přestávky si již domácí vedení kontrolovali.

Po změně stran se dlouho nic před brankami nedělo. Až ve 27. minutě vyrazil Kumštovu střelu Zíka a dorážka Pavlíka skončila na břevně. Poté ale přišla pro Arsenal pohroma. Mezi 28. až 32. minutou inkasoval pět branek a vše nasvědčovalo velkému debaklu. Domácí ale polevili a hosté měli několik šancí ke snížení. Nejprve nastřelil Kilán tyč a dorážející Rybka břevno. Ve 35. minutě napálil Žáček míč opět do konstrukce branky, ale odražený míč již uklidil do sítě. Vzápětí vstřelil Kumšta po přihrávce Šimáčka čtvrtý gól Arsenalu. Zápas se v závěru dohrával a příležitosti Liberce Kondrát kryl. Přesto se ještě jednou skóre měnilo. Nejprve Pavlíkovu střelu vyrazil z brankové čáry Janáček a čtrnáct vteřin před koncem se Andy dočkalo desáté branky, když Sentivan zakončil míč do prázdné branky po přihrávce Němce.

„Domácí splnili roli favorita a určitě se budou prát o postup s Indosem. Přijeli jsme sice oslabeni o jednu čtyřku, přesto jsme chtěli hrát z obrany na brejky, což se nám v prvním poločase poměrně dařilo. Domácí nás nezakočili, spíše jsme dělali zbytečné chyby, po kterých jsme inkasovali. Ve druhé půli již soupeř jasně dominoval a zaslouženě zvítězil,“ zhodnotil zápas smutný trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky: 2., 13. Němec, 14, 29. Janáček, 28., 32. P. Kutílek, 5. vlastní Rybka, 30. Neumann, 31. vlastní Žáček, 40. Sentivan – 13., 35. Žáček, 14. Kilián, 36. Kumšta. Rozhodčí: Janeček, Miller. Poločas: 4:2.

Arsenal Benešov: Pavlík, Kahoun, Šimáček – Kilián, Rybka, Žáček, Kumšta.