Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Alice Přibylová si vyskočila pro bronz

Brno – V krásném areálu atletického stadionu „Pod Palackého Vrchem" (stadion patří VUT – Vysoké Učení Technické) konal jedenáctý ročník asi největšího evropského atletického mítinku pro žactvo – European Kids Athletics Games. Závodu, který je specifický i tím, že spolu závodí pouze stejně staří závodníci (vždy jeden ročník). Letošní třídenní ročník byl absolutně rekordní, když se na start řady atletických disciplín postavilo více než 1500 závodníků ze 14 zemí, kteří absolvovali více než 5000 startů. Vlašim reprezentovalo deset mládežníků.

10.9.2016

Alice Přibylová při přebírání bronzové medaile za skok vysoký.Foto: Jan Hlaváček

Z důvodu extrémního počtu závodících atletů byl na poslední chvíli upraven časový pořad tak, že některé disciplíny proběhly už první den závodů, kdy se vždy konalo pouze slavností zahájení. Své první starty si odbyli i tři vlašimští závodníci. Jako první se představila nejmladší členka výpravy Tereza Doubková (nar. 2005), která skákala kvalifikační závod v dálce. Ve skupině „A" obsadila výkonem 393 cm čtvrté místo, ale na postup do finálové osmičky to nestačilo. Skákaly se celkem čtyři kvalifikační skupiny a každá z nich čítala okolo čtyřicítky závodnic. V první běžecké soutěži chlapců ročníku 2003 se na modrém oválu představili Jirka Adamec a Filip Groček, kteří běželi nejkratší, šedesátimetrový sprint. Oba se sešli v jednom rozběhu, pro Jirku z toho byl čas 9,36s a pro Filipa 10,10s. Do finále se neprobojoval ani ten rychlejší z nich.

Po dokončení úvodních disciplín přišlo na řadu první slavností vyhlášení. Vzhledem ke slavnostnímu zahájení, které následovalo bezprostředně po vyhlašování, si vyhlašovaní užili atmosféru plných tribun, na kterých se tísnily téměř dvě tisícovky lidí. Poté přišel na řadu samotný úvod. Jako první se uskutečnil slavnostní nástup zástupců všech výprav a oddílů. K pronesení několika málo slov byly potom vyzvány osobnosti jak sportovní (letošní olympionici), tak i politické. Jako kulturní vložka letos posloužila jedna z místních brněnských kapel, která zahrála převzaté hity slavných interpretů. Velkou atrakcí zejména pro děti byl přílet a přistání vrtulníku patřícího jednomu z hlavních partnerů mítinku. Po odletu helikoptéry následovala ohňová show a tradiční zahajovací ohňostroj, který ozářil celý vrch nad Brnem. Spát šli všichni spokojení a natěšeni na následující den plný atletiky.

Druhý den bylo hned po probuzení všem jasné, že počasí nebude to pravé atletické. Bylo pod těžkými mraky a hlavně foukal opravdu silný vítr, který odpoledne sice ustal, ale mezitím stačil mimo jiné například znehodnotit výkony většiny sprintů, protože na cílové rovince foukal vítr atletům do zad (někdy i rychlostí převyšující 5 metrů za sekundu). Jako první z Vlašimi se představil Jirka Adamec ve skoku vysokém. Skočil 136 cm a ve finále „B" obsadil čtvrté místo. Během soutěže museli rozhodčí přidržovat laťku, aby nepadala větrem, což většina přihlížejících ještě nikdy neviděla. Vítězství si ze sedmého rozběhu šedesátky odnesla po výkonu 9,01s Tereza Doubková, pomohl jí však vítr vanoucí rychlostí 4 m/s a ani tento výkon nestačil na postup do finále.

Ve dvou kvalifikačních skupinách se představilo kvarteto vlašimských dálkařek ročníku 2002. Ve skupině „B" skákala Alice Přibylová, která výkonem 449 cm obsadila druhé místo a zajistila si postup do finále. Spolu s ní v této kvalifikační skupině závodily i Lucie Bartůšková (420 cm – 7. místo) a Kristýna Mašková (384 cm – 16. místo). Ve skupině „A" to byla Lucie Dvořáková, které skok dlouhý 424 cm stačil na 14. příčku ve skupině. Mezitím probíhaly i soutěže na dráze. Šedesátku dívek ročníku 2001 si zaběhla Lucie Neradová, které k vítězství v osmém rozběhu a času 8,61s pomohl uragán vanoucí rychlostí 5 metrů za sekundu (ani to ale na postup nestačilo).

Jako další se v kvalifikaci hodu kriketovým míčkem představil Jirka Adamec (44,78m a 27. místo ve skupině). Ve finálové soutěži vrhu koulí dívek 2002 obsadila Alice Přibylová čtrnácté místo výkonem 8,24m. Odpoledne přišly na řadu rozběhy šedesátek dívek ročníku 2002, kde bojovaly tři vlašimské závodnice. Ani tady však výkony Lucie Dvořákové (8,66s), Lucie Bartůškové (8,62s) a Kristýny Maškové (8,96s) nestačily na postup mezi elitní šestnáctku závodnic. Jako další se představil Filip Groček, tentokrát v dálkařském sektoru. Jeho kvalifikační výkon 319 cm taktéž nestačil na postup. Běžec Jiří Šindelář (ročník 2002) absolvoval nejdelší běžeckou trať, kterou organizátoři připravili – běh na 1500 metrů. Běžely se dva běhy, Jirka běžel v tom pomalejším, kde doběhl v čase 5:24,52min šestý.

Ve večerním programu přišly na řadu překážkové stovky. Jako první s vlašimskou účastí se představily dívky ročníku 2002, kde jsme měli Lucku Bartůškovou. Ta startovala ve druhém rozběhu. Doběhla sice až pátá, ale čas 17,52s stačil na postup do finále „B", které se běželo následujícího rána. Hned po ní se představily dívky o rok starší, Vlašim zastupovala Lucie Neradová. Ta zdolala překážkovou trať v čase 18,55s a brány finále jí zůstaly zavřeny. Program druhého dne uzavřeli ti samí borci, jako den předchozí. Jirka Adamec a Filip Groček absolvovali rozběhy na stopadesátku, ale časy 23,38s a 24,04s k postupu nestačily.

Třetí, závěrečný den soutěží se nesl ve znamení krásného, až horkého počasí. To byla oproti předchozímu dni příjemná změna. Den odstartovala finálovými překážkami Lucie Bartůšková. Ve finále „B" obsadila časem 17,07s třetí místo a celkově skončila jedenáctá. Jako další se na běžeckém ovále představili třístovkaři Jirka Šindelář (2002) a Štěpán Neděla (2001). Jirka trať dokončil v čase 46,60s a Štěpán v čase 41,25s. Na přední umístění to však nestačilo ani jednomu.

Pak už přišla na řadu výška dívek ročníku 2002 a vlašimský největší úspěch. Dívky skákaly ve dvou skupinách rozdělených podle výkonnosti. Trochu nečekané, ale o to milejší překvapení připravila Alice Přibylová, která skákala s lepšími dívkami a novým osobním rekordem 156 cm vybojovala bronzovou medaili. Těsně jí utekl oddílový rekord, protože pokusy na výšce 160 cm byly velmi nadějné. Ve druhé skupině se představily Kristýna Mašková a Lucie Bartůškova (obě 137 cm). Třístovku dívek ročníku si zaběhla Lucka Neradová (47,98s). Pak přišlo na řadu finále dálky dívek ročníku 2002 a opět Alice Přibylová. Ve finále předvedla hned dvakrát výkon 474 cm, což stačilo na sedmou příčku celkového pořadí. Osobní rekord si v Brně vylepšil i běžec Štěpán Neděla, patnáctistovku dokončil na celkovém 11. místě v čase 4:41,32min.

Další hezkou podívanou připravila Tereza Doubková na šestistovce. Mlalá bojovnice doběhla ve svém běhu na druhém místě časem 2:03,69min. Jenže další běhy byly ještě rychlejší. Poslední individuální disciplínou s vlašimskou účastí byl hod oštěpem dívek 2002. Házely Alice Přibylová a Lucie Bartůšková. Alice skončila po výkonu 29,66m desátá a Lucka hodila 22,23m a celkově skončila na 25. místě. Na závěr se běžely štafety 4 x 60m. Vlašimští dali dohromady štafetu starších dívek ve složení Neradová, Bartůšková, Přibylová, Dvořáková, které zaběhly čas 33,03s.

Se ziskem jedné medaile a minimem finálových umístěni se sice jednalo o jeden z nejslabších ročníků, nicméně všichni vlašimští závodníci se velmi snažili a vydali ze sebe absolutní maximum. Uvidíme, co přinese následující ročník, třeba se dočkají více medailí, i když to není vždycky jen o nich.

JAN HLAVÁČEK

Autor: Redakce

10.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.