V Chomutově se představili dorostenci. Adam Vojta podal mimořádný výkon – podařilo  se mu vybojovat pro něho historickou zlatou medaili.

„Adam potvrdil výbornou formu, která mu doufejme vydrží i o víkendu, kdy bude startovat díky nominaci na turnaji evropského poháru v Teplicích,“ věří trenér Benešova Aleš Pikora.

Martin Kudrna se tentokrát neprosadil. Po úvodní výhře podlehl v dalším kole pozdějšímu vítězi jeho váhy a ani v opravách na soupeře nestačil a obsadil deváté místo.

Andrea Maršíčková brala zlato

V kategorií žáků a žákyň  získali Benešovští zlato a bronz. Andrea Maršíčková opět zabojovala. V prvním kole si počkala a kontra chvatem   zápas rozhodla. Ve druhém sice úspěšná nebyla, ale v rozhodujícím podmetem přešla do boje na zemi , kde soupeřku porazila držením.

Alena Vojtová po úvodní prohře byla v dalším úspěšná. V posledním boji o stříbro se snažila, ale zápas ztratila dvě vteřiny  před koncem. „Bronz je i pro ni jejím největším úspěchem,“ měl radost Aleš Pikora.

Claudie Grewe obsadila páté místo. I ona po úvodní prohře zabojovala  a díky výhře v opravách bojovala o bronz. Souboj byl dlouho vyrovnaný, ale soupeřka zápas rozhodla chvatem půl minuty před koncem.  

Viktorce Fuksové se tentokrát nedařilo, po dvou prohrách obsadila deváté místo.

Z žáků se nejdál probojoval Tomáš Pikora. Po výhře v prvním kole, podlehl ve druhém pozdějšímu vítězi. V opravách prvního soupeře porazil, ale dalšímu byť těsně podlehl a Tomáš obsadil sedmé místo.

Adam Žďárský po úvodní prohře v prvním kole oprav zvítězil, v dalším prohrál a obsadil deváté místo.

Za jednu výhru si v početně  silně obsazené váze (29 závodníků) odvezl Udo Grewe jedenáctou příčku.

Michal Maršíček, Jirka Sládek a Petr Pokorný se neprosadili v postupových pavoucích ani v opravách.

Prvních míst získal Benešov šest

Na turnaji v Neratovicích byla benešovská výprava velmi úspěšná. Jirka Piskač  velkou snahou vybojoval své první turnajové prvenství. První místa dále získali Tomáš Pikora, Jakub Maršíček, Andrea Maršíčková a Udo Grewe.
Lucka Bartůšková po suverénním vítězství v kategorii dívek  byla úspěšná i mezi kluky, když tři porazila a jen jednou odešla poražena.
Druhá místa obsadili za tři výhry a jednu prohru Michal Maršíček, Viktorka Fuksová, Claudie Grewe, Kryštof Křížek, Roman Fuksa a Pavlína Šílená.
Václav Šílený bojoval, ale tentokrát obsadil čtvrtou příčku. 

ALEŠ PIKORA