VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

29.9.2017

Nohejbal je československý vynález

Benešovsko – Nohejbal je spolu s trampingem jedním z vynálezů, které dala světu Česká republika, respektive tehdejší Československo. A oba fenomény doby stály u rozšíření nohejbalu z Prahy i na Benešovsko. Tento kolektivní míčový sport z pražských plováren a hřišť sportovních klubů postupně od 30. let minulého století pronikal po řekách a říčkách na hřiště trampských osad. Od 60. let se hrály první organizované turnaje, ty se těší popularitě dodnes. Na svou první soutěž pod svazovou hlavičkou si však Benešovsko muselo počkat až do roku 2005.

28.9.2017

Ostředecký Votvírák opanoval Dohnal

Ostředek - Na sále ostředecké restaurace se odehrál 4. ročník turnaje ve stolním tenise Ostředecký Votvírák, který je určen pro hráče OP Benešovska a neregistrované. Konkurence se sešla i letos velká. Na sále panovala celý den velmi příjemná a přátelská atmosféra. Celkové prvenství si odnesl beenšovský Jaroslav Dohnal, druhý skončil domácí František Menz, třetí byl Vladimír Růžička z Divišova.

27.9.2017

Běh naděje měl jubilejní příchuť

Vlašim - SOŠ a SOU Vlašim pod záštitou Města Vlašim pořádala jubilejní 10. ročník Běhu naděje (inspirován během Terryho Foxe). Pro závodníky byly připraveny tři délky tratí (1500, 2000 a 3000 metrů) a běželo se pět rozběhů. Každý závodník si domů navíc odnesl na památku diplom. Po celou dobu akce byl pro účastníky připraven doprovodný program, zejména v podobě her.

27.9.2017

Benešovským ženám se vstup do sezony nepovedl

Praha - Basketbalistky Benešova rozjely pouť druhou ligou porážkou na palubovce HB Basket Praha.

27.9.2017

Žákyně Přibylová se stala mistryní republiky v oštěpu

Břeclav – V jihomoravské Břeclavi se stala vlašimská žákyně Alice Přibylová mistryní České republiky žactva v hodu oštěpem, který hodila do vzdálenosti 43,10, což je nový oddílový rekord. „Závod se jí povedl, i druhý pokus by jí stačil na zlato a třetí na medaili,“ radoval se trenér a předseda vlašimského oddílu Martin Svoboda, ale zároveň dodal: „Přesto nebylo vítězství jednoduché a děvčata se stále přibližovala. V posledních sériích jsem už počítal pokusy, které nás mohou ohrozit, ale nervy to byly.“

27.9.2017

Šacung drží sérii neporazitelnosti

České Budějovice – Po zpackané jarní části nejvyšší soutěže se s uzdravením opor a dobrém doplnění kádru o exreprezentanta Chytru v letní pauze vrátila do týmu benešovských nohejbalistů pohoda. Výsledkem je, že z poslední šestice extraligových utkání Šacung čtyři vyhrál a dvě remizoval. I váhavý střelec je stále střelec.

26.9.2017

Florbalisté nevstoupili do soutěže dobře

Chlumec nad Cidlinou, Praha - Do pohárové části sezóny florbalisté Benešova již zasáhli. Teď i do soutěže, ale v zápasech s Kolínem v Chlumci nad Cidlinou a v pražských Čakovicích s týmem TIGERS se jim nedařilo.

26.9.2017

Příroda na Benešovsku je pro běžce ráj

Benešovsko – Běh je druh pohybu, při kterém se člověk pohybuje pomocí končetin převážně větší rychlostí než při jiných způsobech pohybu. Je to ale také atletická sportovní disciplína, ve které je cílem uběhnout určitou vzdálenost v co nejkratším čase.

22.9.2017

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují fotbalové, hokejové a basketbalové soutěže, jede si i plochá dráha v Divišově.

21.9.2017

V Benešově se uskutečnil projekt Florbal do základních škol

Benešov - V rámci oddílu SK Florbal Benešov se rozhodli pomoci základním školám v Benešově (ŽS Karlov, ZŠ Dukelská, ZŠ Jiráskova) s vedením florbalových kroužků. Na myšlenku projektu Florbal do základních škol, je dovedla vysoká konkurenceschopnost benešovských základních škol v porovnání se školami v celé ČR, za což patří velké poděkování všem pedagogům, kteří vedou florbalové kroužky. 

21.9.2017

Zacinkaly tři bronzy

Brno, Nový Bydžov - Benešovští judisté se představili na Českém poháru v Brně a na čtvrtém kole Polabské ligy, kdy vybojovali tři bronzy. 

21.9.2017

Albatros si dolétl pro titul

Benešovsko - Výsledky play off rozhodly o tom, že okresním přeborníkem v nohejbalu se stal Albatros, který ve finále zdolal Copu del Meridu. Broz vybojoval vítěz základní části z Pecerad, jen si poradil s Divišovem.  

21.9.2017

Nová dráha zatím není. Mšeno i tak pořádá závod

Střední Čechy – Kvůli nezpůsobilé dráze ve Mšeně na Mělnicku v letošní sezoně plochodrážní motory neburácejí, přesto klub uspořádá o nadcházejícím víkendu finálový podnik mistrovství republiky jednotlivců. Hostit ho bude Divišov na Benešovsku.

20.9.2017

Plochodrážníci jedou o titul

Divišov - Plochodrážní klub Mšeno v AČR pořádá v sobotu 23. září od 13 hodin v Divišově finále Mistrovství České republiky jednotlivců na ploché dráze. Slavnostní nástup je ve 12:45. Součástí závodu bude i Memoriál Emila Sovy.

20.9.2017

Extraligové play-out načal Šacung parádně

Benešov - Domácí kanárovou výhrou 5:0 zahájilo sérii o udržení v nejvyšší soutěži mužů první družstvo benešovského Šacungu.

19.9.2017

Ptejte se on-line motokrosového jezdce Petra Piláta

Benešovsko /ON-LINE ROZHOVOR/ - Ve čtvrtek 21. září mezi 13 – 14 hodinou bude na otázky čtenářů Deníku odpovídat Petr "Pilník" Pilát, 26 letý český špičkový freestylový motokrosový jezdec z Pyšel.

15.9.2017

Jezdectví je nákladný, složitý, ale krásný sport

Benešovsko – Jezdectví je sportovní odvětví, kdy se kůň využívá většinou pro jízdu v sedle a obsahuje celou řadu závodních disciplín, hlavními jsou drezura, parkur, všestrannost, reining, voltiž, vytrvalost. Zcela mimo je organizován dostihový sport – rovinné dostihy, překážkové dostihy a klusácké dostihy. 

15.9.2017

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují fotbalové, nohejbalové soutěže a začínají hokejové a basketbalové.

14.9.2017

Florbalisté Benešova postoupili v poháru

Benešov - Florbalový kolotoč se v Benešově opět plně roztáčí. Áčko mužů se po dvou vítězných zápasech s týmy HAGA Pardubice (15:5) a divizním Orel Přelouč (5:2), probojovalo do čtvrtého kola poháru, ve kterém vyzve pražský prvoligový BLACK ANGELS.  

14.9.2017

Pecerady ovládly základní část

Benešovsko - Okresní nohejbalisté uzavřeli základní část přeboru, který vyhrály Pecerady. Ty si to společně s Albatrosem, Divišovem a Meridou rozdají v play off o titul přeborníka. 

14.9.2017

Hejnové unikl v Kutné Hoře světový rekord o dvě setiny

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová zakončila svou závodní sezonu ve středu na atletickém stadionu Olympia v Kutné Hoře. Právě tam totiž uspořádala první ročník svých závodů s názvem HESU meeting. „V Kutné Hoře trénuji třikrát nebo čtyřikrát do roka. Přítel odtamtud pochází,“ vysvětlila Zuzana Hejnová, proč si vybrala právě stadion Olympie. „Stadion má opravdu nádherné prostředí a je tam naprostý klid,“ usmívala se medailistka z olympiády.

14.9.2017

Středoškolský atletický pohár ve Vlašimi

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Středoškolské atletické závody na stadionu areálu Na Lukách ve Vlašimi. Vítězem závodů se stalo Gymnázium Vlašim a dostalo se do krajského kola, které se koná 3. října v Kolíně. 

13.9.2017

Benešovský běžecký festival nalákal stovky dětí a okořenil ho Kohák

Benešov – O víkendu patřil Benešov běžcům a jejich závodům. Sedmnáctitisícové středočeské město se totiž počtvrté stalo dějištěm Benešovského běžeckého festivalu, který nabídl závody určené všem věkovým a výkonnostním kategoriím. Akce se konala v rámci projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

13.9.2017

Šacung skolil Jihočechy v generálce na play-out

Benešov - Generálku na sérii o udržení v nohejbalové extralize benešovský celek zvládl parádně.

12.9.2017

Finále OVOV: Děti pořádaly hon na Dostálův podpis

Brno /FOTOGALERIE/ – Třídenním finále vyvrcholil v Brně letošní ročník Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který patří do Sazka olympijského víceboje. Nejlépe si vedla základní škola Oskol Kroměříž, která zvítězila před základní školou Moravská Třebová.

9.9.2017

Dril začali volejbalisté soustředěním u moře

Benešov – Volejbalisté Benešova jsou v plné přípravě na novou sezónu krajského přeboru.

8.9.2017

Benešovský běžecký festival okoření i bavič Kohák

Benešov – Neděle 10. září bude v Benešově ve znamení sportovního vyžití pro celou rodinu. Počtvrté se přímo v centru sedmnáctitisícového středočeského města odehraje Benešovský běžecký festival, v němž si přijdou na své skutečně všichni – od těch nejmenších přes jejich rodiče až po dříve narozené.

8.9.2017

Vlašimská atletika už má zvuk, benešovská je na začátku

Benešovsko – Atletika byla na Benešovsku doménou Vlašimi, ale v poslední době se rozbíhá mílovými kroky i v Benešově. Roušku tajemství v klubech poodhalili – Martin Svoboda, předseda oddílu Atletika Vlašim, kde je zároveň nejdéle působící trenér a hlavní trenérka Atletika Benešov Lenka Křížová, jenž je i jednou z nejlepších běžkyň oddílu, a také skončila čtvrtá ve Sportovci roku na Benešovsku za rok 2016.

8.9.2017

Kam za sportem na Benešovsku

Benešovsko – O víkendu pokračují fotbalové a nohejbalové soutěže, začíná krajská liga v hokeji.

7.9.2017

Špičkový florbal o víkendu v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Městskou sportovní halu v Mladé Boleslavi obsadí o víkendu špičkový florbal. Právě město automobilů hostí od pátku do neděle turnaj mužských i ženských reprezentací za účasti domácího nároďáku, Slovenska, a v případě žen ještě Německa. V nominaci mužského celku navíc nechybí ani čtyři hráči boleslavského Technology – brankář Lukáš Bauer, obránce Jan Řehoř a útočníci Jakub Gruber s Milanem Tomašíkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT