VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se on-line Romana Veselého

Odpovídat na otázky bude ve: středu 13. září mezi 15 až 16 hodinou. Roman Veselý je bývalý ligový hráč Bohemians Praha. Jako hráč začínal kariéru v Brázdimě, poté se přesunul do Brandýsa, kde zažil i zlaté „druholigové“ časy tohoto klubu. Absolvoval vojnu v prvoligové RH Cheb spolu se svými vrstevníky Kukou, Sopkem, Frýdou, Vandasem a dalšími. Jako nejlepší střelec ČFL byl i nominován do reprezentační U21, kde sehrál několik turnajů. Rodilý střelec se prosazoval i poté v dalších soutěžích, což mu vyneslo i ligové angažmá v Bohemians Praha. Ve vršovickém ďolíčku válel spolu s brankářem Blažkem či útočníkem Vlčkem, Kuchařem a dalšími klokany. Odehrál třicet ligových utkání a vstřelil tři branky. Jeho kariéru v lize ale poté zastavilo těžké zranění. Poté pokračoval ve střeleckých hodech i v nižších soutěžích, jak doma tak i v zahraničí. Bohatou hráčskou kariéru končil ve 43 letech, jak jinak než postupem „svých“ Záp do divize. Na svém střeleckém kontě má více jak 300 gólů! Jako trenér začal v Brandýse u žáčků a rychle šel ve své kariéře nahoru. S Ovčáry to bylo do ČFL, to samé s rezervou Žižkova. Na Žižkově strávil více jak šest let, spolupracoval úzce s A týmem, který poté i vedl (po odchodu Petržely). V sezoně 2010/2011 postoupil do I. ligy v roli asistenta. Ve Viktorii Žižkov spolupracoval s českými a slovenskými TOP trenéry Lešickým, Grigou, Csaplárem, Ščasným, Petrželou, atd.. Je držitelem trenérské Profi licence UEFA. Absolvoval několik zahraničních stáží (Švýcarsko, Německo, Chorvatsko). Rodinný stav - ženatý, žena Lenka, děti Roman, Dominik, Deniska, Klárka. Hráčská kariéra: Brandýs (2.), Ml. Boleslav (2.), RH Cheb (1.), Bohemians 1905 (1.), Český Brod (3.) atd.. Dodnes hraje za starou gardu Bohemians s legendami českého fotbalu. Roman Veselý se dát označovat za "postupového žolíka", protože ve své kariéře hráče a trenéra byl u skoro 20 postupů svých týmů do vyšších soutěží.

Ptejte se on-line Romana Veselého

Roman Veselý, trenér SK Benešov

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Dobrý den, jaké sportovní plány máte do budoucna. Je tam i touha trénovat ligový tým?
ODPOVĚĎ:Byl jsem v lize na Žižkově a samozřejmě chci dělat profi fotbal. Řešil jsem i nabídky na pozici asistenta, ale myslím si, že to není moje parketa. Touhu trénovat ligový tým a ambice samozřejmě mám, jinak bych tuhle nevšední práci nedělal.. Mé plány jsou teď jasné, dělat dobře práci tady v Benešově..
DOTAZ: Dobrý den, sledujete i mladší kategorie, nebo máte pojem o hráčích hrajících v klubu SKBN. Děkuji
ODPOVĚĎ:V Benešově jsem ještě krátce, ale jsem v kontaktu s trenéry dorostu a samozřejmě konzultujeme všechno možné. Hráče dorostu tak mám možnost sledovat jak na tréninku, tak v zápasech. Navíc se už v úvodu jara dva hráči z U19 v Ačku objevili..
DOTAZ: Dobrý den, v dnešní době se hodně dbá na životosprávu. Jste jím také velkým zastáncem a nutíte hráče do ní, a jak to s ní vypadalo za vašich časů, když jste hrál?
ODPOVĚĎ:Dnešní fotbal je daleko více atletický a silovější než bylo za nás. Hráč na to musí být připraven po všech stránkách. A alkohol s tím moc nekoresponduje. A je to jedno v jaké soutěži. Já osobně jsem si nikdy nedával alkohol před utkáním, držím to dodnes.. Samozřejmě ve třetí lize nemáme předzápasová soustředění, hráče nehlídáme, jde o to, aby kluci cítili zodpovědnost a takové blbosti nedělali.
DOTAZ: Dobrý den, který sport kromě fotbalu vás baví a hrajete ho ve volném čase?
ODPOVĚĎ:Dobrá otázka.. Je jich hodně, jsem soutěživý typ a miluju výhry. Je jedno jestli to je v tenise, hokeji, badmintonu nebo nohejbale. Je jen škoda, že den nemá více hodin..o)
DOTAZ: Co vás přivedlo do Benešova, když se v posledních letech jen zachraňuje. Děkuji za odpověď Jakub Vrána
ODPOVĚĎ:Manažer Patr Lacina, jeho sportovní a klubová filosofie.. A je to výzva. Před rokem jsem také zachraňoval po podzimu poslední Varnsdorf a povedlo se to skvěle. Člověk by měl přijímat výzvy..
DOTAZ: Dobrý den, styl kterého trenéra se vám líbí, jakou hru mužstva u nás nebo v zahraničí obdivujete a chtěl byste, aby tak hrál i váš tým?
ODPOVĚĎ:Když porovnám Barcelonu a Real, vyberu si vždy Real. Líbí se mi ofenzívní hra, ta Realu je daleko přímočařejší. Samozřejmě bych rád hrál co nejvíce útočně, k tomu je ovšem potřeba vhodná typologie hráčů. Zatímco Real a Barca si je vesměs mohou vybrat kdekoliv na světě, my jsme na tom trochu hůře tady v Benešově..o).. Největším problém jsou v Česku individuální schopnosti jednotlivých hráčů, takové detaily jako první dotek s míčem, práce s míčem v rychlosti, vnímání prostoru, hra pod časovým tlakem, atd... našim hráčům toho hodně chybí bohužel. Prostě je tady hodně , hodně práce, abychom hráli jak vidíme v televizi...o)
DOTAZ: Dobrý den, s Benešovem jste měli parádní start do sezony, jaký ještě mužstvo za čtyři roky nemělo. Využili jste i příznivého losu?
ODPOVĚĎ:Tak dobrý los je jedna věc, ale vyrovnanost třetí ligy věc další. Každý může porazit každého v této soutěži. To, že jsme dobře začali nás vrátilo na zem hned v Převýšově. Budeme pevně na zemi a také se na každého soupeře pečlivě připravovat.
DOTAZ: Dobrý den, prý jste postupový žolík. Tak proto si vás vzali do Benešova, který hrál tři roky o záchranu?
ODPOVĚĎ:Asi jako každý trenér rád vyhrávám. Ano, několikrát jsem postoupil se svými týmy, ale vždy je to nějaké spojení více faktorů.. Musí ladit tým, chemie v kabině, realizační tým, spolupráce s ostatními lidmi v klubu, atd, atd., je toho hodně.. A každý trenér má své know-how jak na to.
DOTAZ: Dobrý den, kádr Benešova doznal velkých změn z minulé sezony, ale na postu brankáře už vystřídal tři brankáře. To je za šest kol docela dost...
ODPOVĚĎ:Hodně velké změny.. Ale to k fotbalu patří, navíc tady bylo hodně hráčů, kteří už neměli své fotbalové hranice kam posunout, proto museli pryč. Teprve uvidíme, jak si naši mladí hráči s třetí ligou poradí, ale jsou tady kluci, kteří bezesporu potencionál mají. Pokud budou intenzivně pracovat, mohou růst nejen oni, ale i klub do budoucna. A situace brankářů? Jednička Tetou se zranil, logicky přišel na řadu mladý Nico Rotbauer. Ale i tak jsme nemohli zůstat v soutěži jen s jedním brankářem. Angažování mladého rusa Arbiho Mezhieva nám tak trochu spadlo do klína a já jsem za něj rád. Samozřejmě vím, že brankáři jsou jiná kategorie, potřebují mít tu svou jistotu, ale já zas mám rád konkurenci. ..o)
DOTAZ: Dobrý den, jak se člověk, který již trénoval druhou ligu ocitne v Benešově ve třetí lize a není už v lize první?
ODPOVĚĎ:Jednoduchá odpověď. Míst v první a druhé lize je málo.. I když jsem stále jednal s některými kluby v druhé lize (hlavně Morava v tuto chvíli), nakonec jsem v Benešově. Nechci být trenérem na čekané, být tři roky doma a čekat, to není nic pro mě. Rozhodně to neberu jako degradaci, mám fotbal rád, to platí pro jakoukoliv úroveň přeci.. Navíc Benešov má zvuk, hrával i první ligu, je tady dobré zázemí, mládež, atd... Budu pracovat na sto procent pro Benešov a uvidíme co z toho bude. Mám tady navíc spousta kamarádů a bývalých spoluhráčů (Míra Beran, Standa Vlček, Petr Havlíček, atd..), nešel jsem nikam do neznáma. Navíc manažer Petr Lacina má své sportovní vize, doufám, že mu je mohu pomoct naplnit.
DOTAZ: Dobrý den, hrajete na starou gardu Bohemians. Je to pro vás balzám na duši si zahrát z bývalými hvězdami i reprezentace jako Tondou Panenkou nebo Karolem Dobiášem?
ODPOVĚĎ:Velká pocta, pohoda, setkávání se s kamarády, relax. Tohle si užívám. Tonda byl můj vzor co se týká zahrávání trestných kopů, já věřím, že mu v tomto směru ostudu nedělám, beru to taky jako svou nejlepší disciplínu...o).. Navíc při těchto zápasech je mezi kluky skvělá atmosféra, je to prostě naše Bohemka, nikdo z nás na ní nedá dopustit, v tom jsme tam všichni jednotní.
DOTAZ: Dobrý den, jak relaxujete, když nejste na fotbale?
ODPOVĚĎ:Jsem pořád na fotbale...o), říkají doma.. Mám čtyři děti, starostí a zábavy je dost a dost, takže rodinná pohoda. Asi ta největší při rodinných garden party, to je největší relax.
DOTAZ: Dobrý den, máte bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Na které štace vzpomínáte nejraději?
ODPOVĚĎ:Co se týká té hráčské, tak samozřejmě na ligové zápasy ve vršovickém ďolíčku, tam byla jedinečná atmosféra. Ale těch krásných okamžiků bylo více, vojna v RH Cheb ( spoluhráči Jarda Šilhavý, Víťa Lavička, Honza Sopko, Pavel Kuka a další zajímavá jména české kopané), zlaté druholigové časy v Brandýse nad Labem či angažmá v Mladé Boleslavi (spoluhráči Franta Štambacher, Jarda Kotek, Láďa Prostecký). Co se týká trenéřiny, tak to je oblast do které jsem pozvolna přecházel ke konci profesionální kariéry a jelikož je fotbal můj život, i tahle profese mě naplňuje. A zase nejde vypíchnout jen jeden okamžik, či tým. Ale třeba na Žižkově jsem byl více jak šest let, spolupracoval tam s českými a slovenskými TOP trenéry (Lešický, Griga, Petržela, Csaplár, Ščasný, atd..), tam se vracím vždy rád. Jako perličku uvedu, že jsem třeba mimo jiné vedl rok i Honzu Šimáka, dle mého fantastického hráče na české poměry nebo Adriana Gulu, současného trenéra Žiliny.. Byl by to dlouhý výčet...o)
DOTAZ: Dobrý den, v lize jste odehrál 30 zápasů a dal tři góly. Jaké těžké zranění vás zastavilo, že jste dál v lize nemohl pokračovat?
ODPOVĚĎ:Při utkání v Drnovicích, kde jsme hráli s Bohemians, jsem normálně byl v základní sestavě, mimo jiné zrovna i s nynějším koučem národního týmu Karlem Jarolímem. Bohužel bolesti břicha byly tak velké, že jsem těsně před utkáním musel do nemocnice. A pak to šlo rychle. Prasklo mi totiž slepé střevo, infekce v těle, skoro půl roku jsem byl mimo fotbal. I to možná rozhodlo, že jsem poté nezůstal v lize a šel hostovat níž. Možná bych to dnes udělal jinak, ale tak to prostě bylo..

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT