close Čtěte sobotní magazín Víkend. info Zdroj: Deník zoom_in Čtěte sobotní magazín Víkend. Loučení s monarchou

Celý týden probíhá loučení s nedávno zesnulou britskou královnou Alžbětou II. Vše vyvrcholí v pondělí obří ceremonií, které se zúčastní politici a celebrity doslova z celého světa. Na trůn mezitím usedl bývalý princ Charles, který přijal jméno Karel III. A před ním je celá řada úkolů. Nejen jim se věnujeme v hlavním tématu aktuálního magazínu Víkendu.

Rocková Lenny

Dvanáct písní zařadila na svou novou, v pořadí třetí řadovou desku nazvanou Heartbreak Culture zpěvačka, autorka a několikanásobná držitelka Ceny Anděl – Lenny. Čtyři z nich už její příznivci znají, protože postupně vyšly jako singly. Teď společně s dalšími – osmi zbrusu novými songy – tvoří zajímavou kolekci, jíž Lenny dává jasně najevo svou inklinaci k rocku. „Na rocku jsem vyrůstala. Je to žánr, kolem kterého jsem dlouho našlapovala a v několika písničkách jsem se jej už dotkla. A vlastně i na přání fanoušků jsem se na nové desce vydala rockovější cestou,“ říká Lenny.

Exotika láká

Pokud jezdíte rádi na vodu a fronta vodáků u bufetů na Vltavě pod Lipnem je vám už těsná, máme tu tip na jinou, o trochu větší vodu. Vlastně tu druhou největší na celém světě. Na Atlantický oceán, a sice u Kanárských ostrovů. I jachtaře zvyklé na moře třeba od Jadranu překvapí, že vlny jsou zde opravdu vyšší a větry silnější. Každý ze sedmi hlavních ostrovů má navíc co nabídnout, přinejmenším dobré jídlo pro unavené plavce. Doletíte sem za pár hodin, a protože ostrovy patří Španělsku, nemusíte se ani předem zastavit doma pro cestovní pas.

Nové byty

Pokračujeme v seriálu o výstavbě nových domů a bytů. Tentokrát se vydáme zejména do východních Čech, ale ukážeme i chystající se nemovitosti v dalších částech republiky.