Záchranná služba Asociace samaritánů ČR Praha-západ, která k nehodě vyslala záchranářskou posádku z Davle a lékařský tým ze Zbraslavi, v noci na twitteru informovala, že úsilí vynaložené na záchranu 21letého muže bohužel k příznivým koncům nevedlo: „I přes veškerou snahu záchranářů svým zraněním podlehl.“

Mluvčí záchranky samaritánů Petra Homolová si na facebooku posteskla: „Dostalo se mu maximální péče, bojovali o jeho život dlouho. Přesto se jeho život zachránit nepodařilo…“ Připomněla, že v době, kdy jsou Velikonoce, svátky jara a oslavy probouzení života, byla na rozpacích, jestli informace o tragédii zveřejňovat. Potom ale měla jasno: ano. Nikoli navzdory tomu, že jsou Velikonoce, ale právě i proto. „Nejsem jen tisková mluvčí; jsem i matka, záchranářka – a v neposlední řadě nadšená motorkářka,“ připomněla, že o publikování údajů o smrtelné nehodě uvažovaly hned nejméně čtyři různé Petry Homolové. Shodly se, že to může být prospěšné. „Třeba po přečtení stručného popisu lidské tragédie aspoň někteří z nás uberou plyn svým strojům a dají si navzájem čas na pozimní sžití se. Nezapomeňte: silnice ještě studené a plné štěrku – a i malé 'uklouznutí' může mít fatální následky,“ zdůraznila mluvčí. Vyvolala debaty nejen o rychlých a riskujících motorkářích, ale i o tom, jak jezdce na motocyklech ohrožují řidiči aut.

Přesné okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření policie. Jisté je, že se malér stal na silnici, která patří k úsekům s častými nehodami. Hasiči, kteří přijeli na pomoc, setrvali na místě havárie bezmála až do osmé večer. Tato bouračka na pravém břehu Vltavy však zdaleka nebyla jediným z velikonočních malérů na silnicích, u nichž ve svátečním čase hasičské jednotky zasahovaly. Jen na Benešovsku a pouze během neděle asistovaly ještě u nehod se zraněním ráno ve Voticích a dopoledne v Benešově; odpoledne také bylo třeba pomoci odtahem a zprůjezdněním silnice po nehodě v Netvořicích.