Nejsmutnější informace přišla o víkendu z Nemíže. „Řidič Škody Felicie tam při jízdě nevěnoval dostatečnou pozornost řízení, vyjel mimo silnici a narazil do stavební buňky. Zraněním na místě podlehl,“ sdělila mluvčí policie Diana Škvorová tragickou zprávu o úmrtí čtyřicetiletého muže.

Za stejnou chybu málem zaplatil také třiačtyřicetiletý řidič Opelu Corsa cestující po silnici od Benešova na Vlašim. „Ten se asi kilometr před odbočkou na Postupice rovněž plně nevěnoval řízení, s autem vyjel mimo vozovku a narazil do stromu,“ vysvětlila Škvorová.

Muž musel být na místě ošetřen lékaři, kteří ho poté s lehkými zraněními převezli do benešovské nemocnice.Výčet nehod tím však vůbec nekončí. Nepříjemné překvapení přichystal dvojici cestující na motorce sedmdesátiletý řidič Škody Octavie.

Ten udělal stejnou chybu, jako výše jmenovaní řidiči a kvůli nepozornosti nedal přednost v jízdě řidiči motocyklu Suzuki. „Po bočním nárazu ujel motocykl ještě několik metrů. Nakonec však nehodu dvojice ustát nedokázala,“ doplnila mluvčí Škvorová.

Šestatřicetiletého a jednatřicetiletého muže museli zdravotníci vozem rychlé lékařské pomoci převést do Nemocnice Rudolfa a Stefanie.

Poslední z víkendových nehod se stala na neslavně proslulé silnici I/3 u odbočky na Nespeky. „Osmačtyřicetiletý řidič Škody Fabie cestující ve směru od Benešova tam vyjel do protisměru a bočně se srazil s Fordem S-Max, ve kterém seděli dva lidé,“ uvedla policejní mluvčí.

Jak řidič Octavie, tak řidič Fordu se spolujezdkyní utrpěli při nehodě lehká zranění. Stejně jako zranění účastnící ostatních nehod tak skončili v benešovské nemocnici.

Lékaři tak měli o tomto víkendu opravdu napilno. Navíc podle policistů se s začátkem prázdnin budou takové zprávy objevovat čím dál častěji. „Samozřejmě, že během letních měsíců bývá provoz hustší a nehod přibývá,“ sdělila benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská.