Tři lidé sepři nehodě, kdy zájezdový autobus ve stoupání v mírné přehledné levotočivézatáčce vjel na krajnici, do příkopu a částečně se převrátilna pravý bok,lehce zranili a byli záchrannou službou převezení do benešovské nemocnice. Autobusem cestovali převážně starší lidé z Plzně-Borských polí, kteří se vraceli předváděcí akce ve Staňkově v jižních Čechách.

Devatenácti cestujícím pomáhali opustit vozidlo zdravotníci a dobrovolní hasiči z Votic, kteří nezraněným lidem zajistili provizorní útočištěvevotickém hasičském domě, kde čekali nanáhradní autobus.

Na místě havárie vydatně pršelo, silnice byla zhruba 40 minut zcela uzavřená a pak policisté řídili dopravu kyvadlověa poté opět kvůlivyprošťování uzavřená.Obousměrná objízdná trasa vedla přes Božkovice, Rudoltice a Vrchotovy Janovice.

AKTUALIZACE: Ve 20. hodin začalo vyprošťování havarovaného autobusu plzeňskou asisteční službou, ale vzápětí skončilo. Poupoutání karoserie na naviják praskla odtahovému vozidlu hydraulická hadiceana vozovku vytekl olej, který pohotově zachycovali votičtí dobrovolní hasiči do nádob a likvidovali sorbentem.