Lehce zraněný řidič od vysypaného automobilového bezpečnostního skla a dva lidé v šoku. To je výsledek, kromě škody 150 tisíc korun, dopravní nehody u Nespek. Krátce po poledni se tam do kolize dostal linkový autobus ČSAD Benešov mířící z Prahy do Benešova a nákladní auto s hydraulickou rukou. „Z nákladního vozidla se vysunula v zatáčce stojna a zasáhla protijedoucí autobus do čelního a bočního skla,“ informovala mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská. Pro asi dvě desítky cestujících přijel náhradní autobus.

Z POLICEJNÍ SVODKY
V pátek 12. června 2009 ve 12.10 jel třiapadesátiletý řidičs nákladním vozidlemScania, za nímžměl zapřažený přívěsPanav, po komunikaci II/603 ve směru od Nespek na Prahu. Při projíždění pravotočivé zatáčky nad obcí Nespeky se míjel s protijedoucím autobusem Mercedes Intouro.

Při míjení s autobusem se u nákladního vozidla z levého boku vysunulo podpůrné rameno jeřábové konstrukce, které nebylo zajištěné. Došlo k jeho nárazu do levé přední části a boku autobusu. Dechová zkouška na alkohol byla provedená přístrojem Dräger - u obou řidičů s negativním výsledkem. Zranění neutrpěl žádný z účastníků dopravní nehody, ani žádné neuplatňoval. Způsobená škoda činí 181 000 korun. Zdroj: PČR