Podle informací, s nimiž pracují od začátku prázdnin policisté, šel chlapec z osady Vráce. Ta leží na silnici z Maršovic do Štětkovic. Jeho cílem byly necelý kilometr vzdálené Mstětice. Silnice tam prochází lesem a v jedné z mírných levotočivých zatáček se vozidlo potkalo s chodcem.

„Chlapec šel kolem půl jedné odpoledne po pravé straně komunikace u krajnice,“ připomněla Veronika Čermáková s tím, že řidič či řidička vozu měla po incidentu na krátký čas přibrzdit. Bez zastavení, vystoupení a poskytnutí pomoci, ale motorista z místa rychle ujel.

„Mělo se jednat o černý Volkswagen Golf, pravděpodobně druhé generace, s fólií na zadním okně. Zadní světlomety měly mít černé kryty,“ popsala mluvčí pravděpodobnou podobu auta, po němž prahnou policisté.

Vzhledem k tomu, že okolnosti vzniku dopravní nehody jsou doposud nejasné, žádají policisté o pomoc širokou veřejnost. „Místo je odlehlé, proto se obracíme především na místní obyvatele, kteří si dopravní nehody nebo popisovaného vozidla mohli všimnout,“ dodala benešovská policejní mluvčí.

Jakékoliv informace, které by mohly přispět k objasnění dopravní nehody, přijmou policisté na telefonu 974 871 261 nebo mobil 735 785 559. Lze samozřejmě využít také bezplatnou linku tísňového volání 158.