Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové k nehodě došlo v neděli 9. května v brzkých ranních hodinách. Mladík jel po silnici ve směru od Týnce nad Sázavou na Brodce. „Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl řízení, vjel mimo komunikaci a narazil do příkopu. Následkem nárazu se vozidlo přetočilo na střechu a zůstalo takto stát na komunikaci,“ uvedla mluvčí s tím že řidič i jeho spolujezdec se z auta dostali sami ven a vyvázli pouze s lehkým zraněním. Následně pak byli převezeni do nemocnice.

„Policisty však čekalo překvapení, když zjistili, že řidič a jeho spolujezdec jsou nezletilí, tudíž ani jeden z nich nemá za volantem co dělat, a že si vozidlo vypůjčili bez svolení od otce jednoho z nich,“ říká Schneeweissová.

Náraz do betonu

Jiné auto se převrátilo na střechu předchozí den, v sobotu 8. května. K nehodě došlo krátce po 19. hodině. Dvaadvacetiletá řidička jela automobilem směrem na Divišov a jelikož se pravděpodobně zcela nevěnovala řízení, vjela do silničního příkopu, kde následně narazila do betonového propustku.

„Vozidlo se přetočilo na střechu a zůstalo stát uprostřed komunikace. Řidička naštěstí z nehody vyvázla téměř bez zranění, z vozidla sama vylezla a byla plně při vědomí,“ popsala mluvčí. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla negativní. Celková výše škody se vyšplhala na 120 tisíc korun.

„V obou těchto případech se dá hovořit o velkém štěstí, že se nehody obešly bez vážných zranění nebo bez tragických následků,“ uzavírá Barbora Schneeweissová.