Těžké zranění s asistencí Letecké záchranné služby přinesla kolem čtvrt na jednu odpoledne nehoda nákladního a osobního auta. Došlo k ní na 41,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

"Řidič osobního auta pravděpodobně usnul a zezadu jeho vůz naboural do vpředu jedoucího kamionu. Po kontaktu se osobní auto odrazilo a skončilo na středových svodidlech," přiblížila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. "Čtyřiapadesátiletý řidič zůstal ve zdemolovaném voze zaklíněný a po vyproštění hasiči ho helikoptera převezla do pražské nemocnice.

Při bouračce se zranil ale také čtyřiačtyřicetiletý zahraniční řidič kamionu. Po ošetření na místě ho sanita převezla k dalšímu vyšetření do benešovské nemocnice. Ani jeden z řidičů nepil před jízdou alkohol.

Kvůli následkům kolize v místě provoz na dálnici stál a vytvořila se dlouhá kolona.

„Policisté nás požádali, abychom havarované auto odstranili, aby mohl být zprovozněn alespoň jeden jízdní pruh,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jan Sýkora s tím, že se kolona pomalu rozjíždí.

„Další nehoda se stala na stejném kilometru ale ve směru na Brno, kde se střetla celkem tři osobní auta,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Aby toho nebylo málo také na 40 kilometru ve směru na Brno bourala další dvě auta.