O nehodě, ke které došlo v 7.30 hodin, informovali středočeští hasiči na sociální síti X (dříve Twitter). „K dopravní nehodě dvou osobních automobilů na křižovatce u obce Struhařov vyjeli hasiči z centrální hasičské stanice Benešov. Zraněná osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli protipožární opatření a pomáhali s řízením dopravy a zajištěním místa nehody,“ napsali na sociální síti.

Že se nehoda neobešla bez zranění jedné osoby, potvrdila vzápětí mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. „Ošetřili jsme ženu s pohmožděným hrudníkem. Byla převezena do nemocnice v Benešově,“ sdělila.

Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová doplnila, že zraněná byla řidička jednoho z vozidel. „Šlo o čelní střet vozů Kia a Hyundai, po kterém jedno z aut skončilo mimo komunikaci. Škoda je předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun. Oba řidiči na místě podstoupili dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou dál předmětem šetření,“ doplnila.