Většina nehod ve Středočeském kraji, které způsobila ledovka, se obešly bez zranění či pouze s lehkým zraněním. Výjimkou je ale tragická nehoda u Svojetína na Rakovnicku, kde řidič dodávky nezvládl řízení na zledovatělé silnici a s vozidlem havaroval. V dodávce v tu dobu cestovalo šest osob. Pět z nich včetně řidiče neutrpělo při nehodě žádná zranění, šestého spolujezdce ale museli záchranáři převést do nemocnice, kde svým zraněním podlehl.

Záchranáři museli zasahovat také při ranní nehodě v Libušíně na Kladensku. Kde se střetla dvě osobní vozidla. „Řidič ročník 2002 předjížděl vozidlo, v tu chvíli ale dostal smyk, roztočil se a narazil do auta jedoucího v protisměru," řekla k nehodě mluvčí Schneeweissová. Oba řidiči si po nehodě stěžovali na bolesti dolních končetin a byli tak převezeni k ošetření do nemocnice. Na Kladensku se bouralo k ránu také v Unhošti, kde se srazilo osobní auto s linkovým autobusem, ve kterém v tu dobu cestovalo pět osob. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

V obci Dolínek v okrese Praha-východ museli hasiči, po dopravní nehodě, kdy vozidlo skončilo na boku, vyprostit dvě osoby. 

Na Nymbursku způsobila ledovka nehodu kamionu, který havaroval na kruhovém objezdu pod Všechlapským vrškem. Řidiči kamionu se při nehodě naštěstí nic nestalo. Zřejmě rozkývaný přívěs neudržel stabilitu na výjezdu z kruhového objezdu a naklonil se prudce na bok.

Ledovka způsobila, že se ve středních Čechách a na okrajích Prahy nedostaly autobusy do některých obcí, například do Okoře a Chotilska. Večer ale organizátor Pražské integrované dopravy oznámil, že potíže již pominuly.

Přes noc byly dálnice i silnice první a druhé třídy podle Schneeweissové průjezdné a bez větších komplikací, protože byly silnice dobře ošetřené. Staly se jen drobnější nehody.

Výstraha na tvorbu ledovky ve středu Čech s třetí hodinou ranní skončila, výjimkou je oblast Mladoboleslavska a část Mělnicka, kde se i během čtvrtečního dopoledne počítá s vysokým stupněm nebezpečí ledovky.

S komplikacemi v dopravě musejí počítat i cestující Českých drah. Ty kvůli mimořádnostem spojeným s tvorbou ledovky a náledí posílily dispečink a pohotovostní službu. Zároveň mají připravené pomocné lokomotivy. Národní dopravce žádá cestující, aby sledovali aktuální informace o provozu na železnici.

Ledovka v metropoli

Ledovka se tvořila i v Praze, kde se vpodvečer stalo několik nehod, většina byla naštěstí bez zranění. Se zpožděním museli počítat cestující v městské hromadné dopravě. Pražská integrovaná doprava lidem doporučila, aby aktuální stav spojů sledovali v aplikaci Lítačka.

Podle mluvčího pražské policie Jana Daňka byla noc v metropoli co se týče nehod klidná. S ránem se ale situace změnila a policie musela vyjet k více jak dvaceti nehodám, všechny se naštěstí obešly bez zranění. Docházelo k nim především v bočních uličkách, které nebyly před ledovkou ošetřeny.