Řidička černého BMW kombi přijíždějící z vedlejší silnice od Neveklova na křižovatce zastavila a vzápětí začala odbočovat vlevo. Přímo před Tatru přijíždějící zhruba pětasedmdesáti kilometrovou rychlostí po hlavní komunikaci od Benešova.
Řidič nákladního auta, ve snaze zabránit kolizi, strhl řízení vlevo do protisměru, ale nárazu Tatry naložené štěrkem do levých dveří BMW, které jakoby v poslední chvíli zastavilo, nezabránil. Neovladatelné osobní auto se odrazilo, přejelo křížem celou silnici i chodník a mimo vozovku na mírném svahu čelně narazilo do stromku. Tatra po ohlušujícím střetu pokračovala v jízdě, vjela vlevo na zarostlý břeh terénního zářezu, porazila několik stromů a převrátila se na pravý bok. Z korby se část štěrku vysypala na vozovku. Z kabiny se začal drápat ven řidič. „Jsem v pořádku,“ odvětil šofér vyčuhující z okénka.
Z proraženého chladiče zdemolovaného BMW, ke kterému přiběhli svědci z ostatních aut, jež v obou směrech zastavila, se dýmilo. Blonďatá hlava řidičky uvězněné promáčknutými dveřmi a vpáčenou přístrojovou deskou bezvládně ležela na vystřeleném zakrváceném airbagu.
Operátor linky 158 na několik zazvonění nereagoval. Na tísňové lince záchranné služby 155 se operátorka přihlásila ihned. „Dopravní nehoda na silnici I/3 u Jírovic. Těžce zraněná žena. V osobním autě další lidi nejsou. Řidič z náklaďáku je v pořádku,“ informoval dispečerku oznamovatel. „Těžce zraněná žena?“ ověřovala si informaci dispečerka. „Další zranění tam nejsou?“ dotázala se. „Ne, jedna žena. Šofér Tatry je v pořádku. Stojí tady kousek vedle na chodníku,“ potvrdil oznamovatel. „Rozumím, vyjíždíme,“ ujistila zdravotnice. Mezitím se další svědek dovolal na jinou tísňovou linku a opakoval údaje nehodě.
Dotyk probral zraněnou ze šoku. „Pomozte mi, strašně mě bolí noha,“ zasténala řidička a pokoušela se pohnout. „Musíme jí vytáhnout,“ konstatoval jeden z pomocníků. Na vpáčené dveře jen ruce nestačili. „To musí udělat hasiči s hydraulikou. Lepší je, když není v bezvědomí a dýchá, s ní nehýbat. Má tam sevřené nohy, mohlo by se uvolnit krvácení,“ oponoval oznamovatel nehody. Jiný muž se z druhé strany auta snažil po otevření dveří u místa spolujezdce zastavit řidičce krvácení na obličeji. „Strašně to bolí,“ úpěla s vyděšeným pohledem žena. „Už jsou na cestě. Vydržte. Ty dveře sami neotevřeme,“ utěšoval zraněnou svědek srážky, který mezitím vypnul zapalování a vytáhl klíčky ze spínací skříňky BMW.
Provoz na mezinárodním tahu E 55 mezi Benešovem a Bystřicí utichl. Z jednoho z aut, které vzápětí po srážce zastavilo, vyskočil bystřický strážník Jiří Benda, oblékl si reflexní vestu a do příjezdu benešovských obvodních policistů odkláněl provoz.
Po příjezdu sanitky záchranné služby, jehož posádka bleskově obklopila zdemolované auto, informoval oznamovatel lékaře, že žena je nyní při vědomí, komunikuje a stěžuje si na bolesti nohy.
Vzápětí se k místu nehody přiřítili benešovští profesionální hasiči, jejichž velitel zásahu Jiří Černovský po obhlídce zdemolovaného auta rozhodl u nasazení vyprošťovací techniky. O několik minut později, když záchranáři ženu přenesli do sanitky, přistál na křižovatce policejní vrtulník zařazený do Letecké záchranné služby, do něhož po chvíli ošetřenou a stabilizovanou pacientku zdravotníci naložili.
„Měla štěstí, že jela v takovémhle autě. V jiném by nepřežila,“ konstatoval Jiří Černovský, který za dobu své služby u profesionálních hasičů zažil podobných havárií desítky.
Zranění ženy z BMW naštěstí nebylo tak vážné, jak se v první chvíli zdálo. Utrpěla zlomeninu stehenní kosti levé nohy a otřes mozku. Míru zavinění na nehodě, vzhledem k tomu, že místo střetu Tatry a BMW bylo v jízdním pruhu Tábor – Benešov, zjišťuje benešovská nehodovka.


GENEZE DOPRAVNÍ NEHODY

9.14 žena se s BMW na křižovatce rozjíždí přímo před Tatru, náraz

9.14 Tatra se převrací, osobní auto na druhé straně vráží do stromku

9.15 svědci nehody přibíhají k havarovaným autům

9.16 volání na národní tísňovou linku155, dispečerka přijímá zprávu o DN

9.22 přijíždí sanitka Zdravotnické záchranné služby, ošetřují zraněnou

9.23 přijíždí vozidlo obvodního oddělení PČR, policisté usměrňují provoz

9.25 přijíždí zásahové auto profesionálních hasičů, začíná vyprošťování

9.26 – 9.45 hasiči uvolňují zaklíněné dveře, spolu se zdravotníky vytahují ženu z vraku a ukládají do sanitky, přijíždí skupina dopravních nehod dopravní policie, na křižovatku přistává vrtulník Letecké záchranné služby, nehodovka dokumentuje nehodu a vyslýchá svědky

9.45 hasiči po úspěšném zásahu uklízí vyprošťovací techniku

9.50 zdravotníci po poskytnuti ošetření převáží zraněnou k vrtulníku

9.53 policejní helikoptéra startuje a odlétá do Prahy

10.06 hasiči a posléze silničáři uklízí polovinu vozovky od štěrku

10.15 kyvadlově je obnovený provoz v jednom pruhu I/3 (E 55)