„Řidičku osobního auta zdravotníci z benešovské záchranky vyšetřili, a protože nebylo nutné ji převézt do nemocnice, ponechali jí na místě,“ potvrdila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Policejní mluvčí Eva Stulíková připomněla, že ke střetu s autobusem přijíždějícím od Benešova došlo kvůli předjíždění traktoru osobním autem. „Starší řidička v osobním motorovém vozidle jedoucí za pomalu se pohybujícím traktorem v jednu chvíli nezvládla předjížděcí manévr a dostala se do prostoru mezi traktorem a autobusem, který právě přijížděl z protisměru,“ popsala děj nehody policejní mluvčí s tím, že z nehody vyvázla žena naštěstí jen lehce otřesena.

„Zranění neutrpěl ani žádný z osmi pasažérů, kteří právě v tomto linkovém autobusu cestovali,“ dodala mluvčí.

Ilustrační foto.
Sražení chodkyně dodávkou vyšetřuje kriminálka

Alkohol vyloučili policisté u všech tří účastníků nehody provedením orientační dechové zkoušky. Škodu policisté předběžně odhadli na 100 tisíc korun. Na místě zasahovali kromě zdravotníků také policisté a hasiči z HZS Benešov.

Při vyšetřování policisté komunikaci zcela uzavřeli, ale v 10 hodin ji už částečně zprůjezdnili a řídili provoz kyvadlově.

"Provoz byl zcela obnoven v 10.20," sdělila Eva Stulíková.  

Přesnou příčinu této nehody nyní vyšetřují policisté ze skupiny dopravních nehod benešovského dopravního inspektorátu.

České dráhy, ilustrační foto.
Desetiletou smlouvu s Českými drahami chválí koalice i opozice