Jen zhruba o hodinu později sníh a náledí překvapil dalšího řidiče Tentokrát za Pavlovicemi směrem na Vlašim na silnici 125 havaroval řidič nákladního automobilu s návěsem. Tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění, bylo však třeba v příkopu převrácený automobil pomocí těžké techniky dostat zpět na vozovku. Následky havárie se odstraňovaly do odpoledních hodin.


K nejtragičtější středeční nehodě došlo na pětačtyřicátém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, kde narazil řidič Škody Octávia do svodidel. Vinnou dopravní nehody skončilo havarované vozidlo v levém jízdním pruhu a zhruba sto metrů od místa nárazu se zastavilo.
V havarovaném vozidle seděly tři osoby. Řidič se snažil z vozidla vystoupit a přeběhnout dálnici. To se mu bohužel nepovedlo, srazilo ho právě projíždějící vozidlo. Jeho bezvládne tělo leželo na dálnici několik minut, než u něj zastavili vojáci z Doupovské posádky. Ostatní řidiči jenom projížděli. Vojáci mu okamžitě začali poskytovat první pomoc.

„Zraněný řidič utrpěl zranění klíční kosti, pánve a měl silný otřes mozku. Zároveň museli vojáci z Doupova zastavovat krvácení z břicha a hlavy. Posádky středočeské záchranné služby, které pak dorazily na místo zajistily životní funkce a zraněného může převezly do motolské nemocnice na traumatologii," uvedl Jiří Forman, šéf zpravodajské agentury AKTU.cz, který na místě poskytoval spolu s vojáky první pomoc Zákrok si vyžádal uzavření dálnice po dobu jedné hodiny.

Podle benešovské nehodovky vyšetřování karambolů, kterých bylo během středy hned devět, stále trvá i ve čtvrtek 18. února. Zatím tak není uzavřena ani nehoda autobusu ve Vlašimi.

Karel Chlumec