To se v úterý 27. prosince přihodilo zejména v západním cípu republiky. Problémy se sjízdností, které zasáhly především Karlovarsko, se rozšířily i ve středních Čechách do části rakovnického okresu. Kluzký povrch potrápil řidiče třeba na příjezdu do Nového Strašecí od Rakovníka po silnici II/237.

S kluzkou vozovkou se řidiči po ránu setkali i na Příbramsku, a to přímo na hlavním severojižním tahu: srážky namrzaly na silnici I/4. Na Kladensku sjela osobní auta do příkopů na silnicích I/16 u obce Jedomělice, tedy již při pomezí s Rakovnickem, a u Kladna na II/118. Bohužel se obě tyto nehody neobešly bez zranění.

Při nehodě v Kozárovicích zemřel řidič.
Řidič v Kozárovicích nezvládl řízení a naboural do plotu. Na místě zemřel

V obci Drnek krátce před sedmou hodinou nezvládl řidič řízení svého vozu a sjel i s autem do příkopu. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková, muž se zranil na ruce a po ošetření byl převezen do kladenské nemocnice.

Další nehodu měla řidička krátce po sedmé hodině v Kladně Kročehlavech. Také ona nezvládla řízení a se svým vozem spadla do škarpy. Podle Novákové byla s boulí na hlavě převezena rovněž na ošetření do kladenské nemocnice. Jen o půl hodiny později měl problémy i další řidič opět u Drnku, který zde havaroval. „I tento muž byl zraněn lehce a převezen byl do slánské nemocnice na ošetření,“ uzavřela mluvčí ZZS.

Problém měly i autobusy

Na Rakovnicku se počasí podepsalo i na veřejné dopravě. Kvůli nesjízdné silnici nejel ráno autobus „kladenské“ linky 619 v úseku Řevničov–Ročov.

Projet se nedalo ani na Mělnicku, kde však byly na vině spadlé stromy. Jejich odstraňování přineslo citelnější zpoždění na trase linky 474 Dobřeň, Střezivojice – Mělník, Na Brabčově.