"Právě na tomto přechodu pro chodce ve výše zmíněném čase přecházela nezletilá dívka. Řidič osobního vozidla na přechodu nezastavil, tím chodkyni ohrozil a následně jí i levým bokem vozidla srazil. Nezletilá následkem nárazu upadla na vozovku, řidič osobního vozidla místo přivolání pomoci a oznámení celé věci na policii z místa ujel, aniž by se přesvědčil o zdravotním stavu dívky," popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Dle výpovědi svědků by se mělo jednat o bílé osobní vozidlo značky Hyundai i30, které řídil muž s šedivými vlasy dlouhými až po ramena, věku kolem 60 let.  Tento řidič jel po silnici II/106 v Benešově ve směru z kruhového objezdu u nemocnice do ulice Hodějovského.

Auta po střetu se zvěří.
Střety aut se zvěří ve středních Čechách: Policie jich eviduje čím dál více

Nezletilá dívka byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice s lehkým zraněním na ošetření a potřebná vyšetření.

Policisté nyní pátrají po řidiči, který z místa nehody ujel. "Žádáme zároveň případně svědky, kteří celou událost viděli, aby se policistům ozvali a poskytli jim případné informace. Dále žádáme řidiče, kteří mají ve svých vozidlech umístěny kamery, které by celou událost mohly zachytit, aby se policistům taktéž ozvali, a to prostřednictvím linky 158 nebo přímo policistům dopravního inspektorátu Benešov na telefonní číslo 974 871 250/254," řekla Barbora Schneeweissová.