Před místem střetu se vytvořila zhruba tříkilometrová kolona. Zdržení se však nevyhnulo ani protisměru, a to zejména kvůli zvědavým řidičům, kteří při průjezdu kolem zpomalovali ve snaze zahlédnout, co se odehrává – třebaže místo události hasiči zakryli zástěnami.

Za sjezdem na Průhonice, na dálničním kilometru 5,5, najelo 14 minut po 14. hodině nákladní auto zezadu na návěs kamionu. Řidiče menšího z aut, který utrpěl velmi vážná zranění, museli hasiči vyprošťovat; zůstal totiž ve zdemolované kabině zaklíněn. Podíleli se na tom jak středočeský tým, tak pražští kolegové – k zásahu totiž hasiči vyrazili z obou stran. Také zdravotnickým záchranářům, jejichž pozemní posádky vyjely z Říčan, přiletěla pomoc z pražské Ruzyně: helikoptéra policejní letky se záchranáři. Vrtulník pak pacienta dopravil do vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.

Okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření policie. Maléry podobného charakteru nicméně zpravidla souvisí s nepozorností a nevěnováním se řízení – přičemž nezřídka bývá na vině používání mobilu.