Na místě zasahovali vedle hasičů z Benešova také záchranáři z benešovské základny Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Středočeského kraje.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové na místě pracovala jak posádka rychlé sanity, tak lékař, který přispěchal vozidlem systému rendez-vous. „Zraněnému řidiči zdravotníci poskytli první pomoc, Pro převoz do benešovské nemocnice k dovyšetření ho zafixovali ve vakuové matraci,“ popsala zákrok kolegů mluvčí ZZS.

Na některých místech Česka v noci na úterý mrzlo a tvořila se i nečekaná ledovka. Zda i v případě nehody u Benešova řidiče překvapila námraza, zjišťují nyní benešovští policisté. Ti zjistili, že řidič před jízdou nepil alkohol.

"Při projíždění pravotočivé zatáčky starší řidič vozidla tovární značky Citroën nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, dostal smyk a vjel mimo komunikaci, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Řidič utrpěl lehké zranění a skončil na ošetření v nemocnici. Jeho spolujezdec vyvázl naštěstí nezraněn. Následkem havárie vznikla pouze škoda na vozidle," upřesnila mluvčí Policie ČR v Benešově Eva Stulíková.