Letošní velikonoční víkend měl na Benešovsku na svědomí pouze dvě dopravní nehody, které se obešly bez ztrát na životech.

První nehoda se stala na silnici číslo 112 ve směru z Vlašimi na Benešov, asi kilometr od odbočky na Hrazenou Lhotu nedaleko Chotýšan.

„Ve voze jela se dvěma dětmi žena, která v levotočivé zatáčce přejela do protisměru, kde najela na krajnici,“ uvedla tisková mluvčí benešovské policie Diana Škvorová a doplnila, že se ženě ještě podařilo najet s autem zpátky na silnici.

Tady ale už řízení nezvládla a narazila do stromu. Při nehodě se zranila nejenom řidička auta, ale také dvě děti ve věku tři a sedm let.

„Záchranáři na místo kromě sanitních vozů vyslali i leteckou záchrannou službu,“ vysvětlila Tereza Janečková, tisková mluvčí Záchranné služby Středočeského kraje.

Janečková dále připojila, že žena byla ve voze zaklíněná. Oba chlapce záchranáři ihned po příjezdu ošetřili a zahájili u nich léčbu, poté je transportovali do Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči.

Mladší chlapec utrpěl středně těžká poranění, starší středně těžká až těžká zranění. Staršího chlapce převezli do nemocnice už za deset minut po příjezdu záchranářů na místo, protože jeho zdravotní stav vyžadoval rychlý transport. „Žena byla po ošetření se středně těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole,“ doplnila Tereza Janečková.

Druhá nehoda se stala také ve směru z Vlašimi na Benešov. Šestačtyřicetiletý muž v prvním vozidle začal náhle brzdit a řidič za ním se nevěnoval plně řízení a naboural do zadní části auta před sebou.

„Při srážce došlo k lehkému zranění spolujezdkyně, která byla převezena do benešovské nemocnice,“ upřesnila tisková mluvčí benešovské policie Diana Škvorová.