„Pacientka byla rozrušená, záchranáři ji na místě vyšetřili a podali nezbytné léky,“ uvedla mluvčí středočeské zdravotnické záchranné služby Petra Effenbergerová. K fyzickému zranění nedošlo, a tak převoz do nemocnice nebyl nezbytný. Na místě byli rychle i vlašimští hasiči, záhy se ale vraceli zpátky na základnu. Stejně jako policisté.

Podle Michala Růžičky ze společnosti Stance Communications, která zastupuje vlašimskou zbrojovku při jednání s médii, se ve středu v noci při balení munice inicioval jeden náboj.

„Nikoho nezranil ani nezpůsobil žádnou škodu. Zvuková rána však polekala pracovnici balírny, která ani nebyla v blízkosti toho náboje, natolik, že si narazila rameno. Následky nebyly vážné a v následujícím dni šla normálně do práce,“ vysvětlil Růžička. „Když to shrneme, výrobu ani chod firmy tento incident nijak neomezil. Záchranné složky přivolala pracovnice vrátnice spíš z preventivních než akutních důvodů,“ doplnil.

Před pěti lety se odehrála na jiném místě areálu vlašimské zbrojovky Sellier& Bellot exploze s tragickými následky. Při výbuchu střelného prachu tam přišli o život tři lidé ve věku 31, 44 a 51 let. Detektivům se tehdy nepodařilo zjistit, co bylo bezprostřední příčinou incidentu, případ proto odložili.


Sellier & Bellot Vlašim vlastní od roku 2009 brazilská společnost Companhia Brasileira de Cartuchos (CBC), známá i jako Magtech.