„Najednou se ozval takový dunivý zvuk a po něm prudký liják. Po Krusičasnké ulici se valil potok kalné vody. Ta nám pak vtekla až do domu,“ vyprávěla Lenka Uhrincová ve středu 21. srpna a ukazovala, jak lijákem stržené listí stromů ucpalo kanálek na dvorku.

„Zvedla jsem kanálovou mřížku, takže pak voda naštěstí odtékala,“ dodala s tím, že tentokrát stejně, jako před několika lety, čekala velkou vodu z luk pod Bukovany. Ta ale přišla z opačné strany, od Týnce.

Jak přívaly úterního deště vypadaly, vyprávěl i Lenčin soused Miroslav Houška. „Po silnici tekl potok asi dvacet centimetrů hluboký a dole voda vytvářela sto metrů slouhou legunu,“ popsal. „Kdyby tady, na okraji Týnce nebylo zanesené potrubí dešťové kanalizace, nic takového by se nejspíš nestalo,“ míní a ukazuje na vpusť u krajské silnice.

I když se výš popsaná situace nemusí každému jevit jako velké drama, přímí účastníci to vidí jinak. Pomoci jim do Kozlovic jeli také hasiči z Pecerad. Podle informací, které obdrželi před výjezdem mělo dokonce jít o protržení hráze rybníku.

„Nic takového se nestalo,“ ujistil Roman Hudrlík, velitel sboru dobrovolných hasičů. „Lidé zbytečně blázní, nic tak hrozného se nedělo. U Větrova, kousek za Pecerady, se voda z polí také valila přes silnici. Takže nic mimořádného,“ míní.

Obdobnou informaci Deníku předala i mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Vladimíra Kereková. „Voda tekla jen z pole a nikoho neohrožovala. Podle hlášení se mělo jednat o rybníky Hamry a Jakub u Úročnice, ale jejich hráze déšť nenarušil a obě jsou v pořádku,“ dodala mluvčí a upřesnila ještě, že peceradští hasiči na místě zásahu uklidili silnici od nánosů bahna.