„Řidič si při nárazu zranil hlavu a po zafixování páteře krčním límcem ho sanita převezla do nemocnice na chirurgii,“ potvrdila mluvčí středočeské ZZS Petra Effenbergerová.

Kromě pomoci zraněnému na místě hasiči zajistili zdemolované vozidlo před případným vzplanutím a sorbentem, tedy sypkou látkou schopnou do sebe vsakovat chladicí kapalinu i ropné produkty, ošetřili místo nehody. Z nabouraného vozu totiž při nárazu unikly provozní kapaliny.

Policisté později upřesnili, že se jednalo o nehodu traktoru.

"U Přibyšic došlo k havárii traktoru s přívěsem. Jednadvacetiletý řidič se na konci obce Přibyšice při projíždění mírné pravotočivé zatáčky plně nevěnoval řízení, vjel vpravo mimo komunikaci, kde postupně narazil do tří vzrostlých stromů a poškodil dopravní značku. Celková škoda byla vyčíslena na zhruba jeden milion korun. Řidič utrpěl lehké zranění a skončil v nemocnici na pozorování. Alkohol v jeho dechu vyloučili policisté na místě provedením orientační dechové zkoušky. Po zjištění všech okolností havárie a zadokumentování celé věci mu za toto jednání uložili blokovou pokutu," uvedla v odpovědi na dotaz Deníku mluvčí Benešovské Policie ČR Eva Stulíková.