Smrtí třicetiletého muže skončila včera jeho práce v lese nedaleko Louňovic pod Blaníkem. „Při kácení stromů zde na třicetiletého muže spadl kmen a těžce ho zranil,“ uvedla Tereza Janečková, tisková mluvčí záchranné služby Středočeského kraje.

Mužovi kolegové, kteří byli kácení stromů také přítomni sice okamžitě zavolali záchrannou službu, ale muž s vážným poraněním hlavy už mezitím upadl do bezvědomí. Navíc přestal i dýchat.

„Operátorka linky 155 během hovoru, kdy sanitka dojížděla na místo, naváděla volající k provádění první pomoci a radila jim, jak mají provádět resuscitaci,“ popsala okolnosti tisková mluvčí středočeské záchranky.

Po příjezdu rychlé sanity zdravotníci navázali na resuscitaci lesních dělníků a úspěšně u pacienta obnovili srdeční činnost. Ani to ale nezměnilo nic na tom, že pacientův stav byl v době resuscitace stále kritický.

Na místo proto tedy záchranáři přivolali Leteckou záchrannou službu z Prahy. „Pacient bohužel při transportu podlehl těžkému zranění,“ potvrdila smutnou informaci Janečková.