Na silnici 1256 u obce Veliš nezvládli řízení řidiči osobního a nákladního vozidla. Důvodem kolize byla z největší pravděpodobností zledovatělá vozovka. Na místo následně vyrazily složky Integrovaného záchranného systému, přičemž museli být přivoláni i záchranáři spolu s vrtulníkem. Jeden z účastníků nehody totiž musel být ošetřen. "Muž byl při vědomí, měl zhmožděný hrudník, břicho a dolní končetinu," uvedla mluvčí středočeských záchranářů, Petra Effenbergerová. Následně byl zraněný muž letecky transportován do motolské nemocnice.

Námraza na vozovkách způsobila několik nehod i ve čtvrtek 8. února. Na Benešovsku byly evidovány tři kolize, které se ale naštěstí obešly bez zranění. První nehoda ve čtvrtek 8. února byla ta v ulici Benešovská v Bystřici, a to kolem deváté hodiny ranní. Havarovala zde dvě osobní vozidla. Kvůli ledovce nezvládli řízení také řidiči dvou automobilů u Postupic kolem 16. hodiny.

Ve stejnou dobu se stala kolize i u Kamberka. A v tomto ohledu se jednalo o trochu významnější událost. Na zledovatělé silnici číslo 125, mezi Šebířovem a Kamberkem, se totiž srazil autobus s osobním vozidlem. Cestující, kteří jeli z Mladé Vožice do Vlašimi, tak na místo, kam potřebovali, nedojeli. Museli počkat na další spoj.