„Při hromadné nehodě se srazila dvě osobní auta, jedna dodávka a jeden nákladní automobil,“ potvrdila mluvčí policie Barbora Schneeweissová s tím, že příčinou hromadné řetězové srážky bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu. Na mokré vozovce během deště ve stoupacím „pomalém“ pravém jízdním pruhu ve směru na Benešov se srazily postupně Škoda Octavia řízená ženou (1980), Mercedes, který řídil muž (1970), dodávkový automobil s řidičem (1968) a na konci řetězce také nákladní automobil Tatra řízený mužem (1983).

Míru zavinění nehody vyšetřují dopravní policisté. „Nehoda blokovala celý jeden jízdní pruh a v ranní dopravě byla příčinou pomalujedoucích kolon,“ dodala mluvčí policie. Škodu na vozidlech odhadli policisté na 300 tisíc korun.

Na Benešovsku se prakticky ve stejný čas a na stejné silnici, jen u Votic, tedy zhruba 22 kilometrů jižněji, stala vážnější nehoda. Při ní se těžce zranil řidič čtyřkolky. Právě na něj čekala u Bukovky, samoty u silnice z Týnec nad Sázavou do Benešova helikoptéra Letecké záchranné služby. která zraněného transportovala do pražské nemocnice.