Velký šok se šťastným koncem prožilo kolem osmé hodiny ráno pětadvacet pasažérů linkového autobusu jihlavské společnosti Icom transport. Jejich cestování přerušila nedaleko Benešova, na mezinárodní silnici E55 dopravní nehoda, při které se lezce zranil pouze řidič osobního automobilu renault.

„Právě jeho vozidlo narazilo zezadu do dodávkového automobilu a posunulo ho až na zadní část autobusu," přiblížil děj nehody se škodou v desítkách tisíc korun vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR Benešov Zdeněk Štěpánek a připomněl, že ještě před příjezdem jeho kolegů z nehodovky přepravce přistavil pro cestující náhradní autobus a ten je odvezl do cíle jejich cesty.

Policisté nehodu, která komplikovala ranní dopravní špičku ve směru od Benešova na Prahu, prošetřují jako přestupek, jehož se měl dopustit řidič, který nedodržel bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla.

Při nehodě, která se stala zhruba 750 metrů od křižovatky na benešovských Červených Vršcích, sice zasahovala i jednotka hasičů z HZS Benešov, ale vzhledem k následkům karambolu její členové měli jen lehkou práci.

„Zasypávali jsme jen rozlitou barvu, která vytekla po nárazu z dodávkového automobilu," popsal Martin Kučera, velitel zásahu z HZS Benešov.