„Vozidla se střetla na 52 kilometru směrem na Brno a podle oznámení na linku 112 k tomu došlo po půl jedné. Na jednom z havarovaných vozidel ale došlo k úniku nebezpečné žíravé látky, která se dostala do okolí,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podle informací Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje na síti X dochází u havarovaného vozidla převážejícího nebezpečnou látku k mírnému úkapu látky. Situaci zasahující jednotka HZS Benešov konzultovala také s kolegy – chemiky ze základny v Kamenici.

„Jejich výjezd nebyl zapotřebí. Hasiči zastavili v ochranných oděvech a odpovídajícím vybavení úkap a vozidlo bude dopraveno na parkoviště, kde dojde k přeložení nákladu,“ popsal situaci mluvčí HZS Středočeského kraje Dominik Pěnička.

„Doprava po dálnice je v tomto místě uzavřená,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že k události došlo v místech odpočívky Střechov a dopravu policisté proto přesměrovali právě tudy.

Vznikl tím určitý bypass, tedy obchvat a doprava na dálnici i ve směru na Brno pokračuje jen se sníženou rychlostí přes parkoviště.

Nebezpečná látka nedaleký vodní zdroj nekontaminovala.