„Oba cestující ošetřili zdravotníci v benešovské nemocnici, v tuto chvíli je už propustili domů,“ uvedl k nehodě, která se stala dnes, 21. dubna, Zdeněk Štěpánek, vedoucí Dopravního inspektorátu PČR Benešov.

Osobní automobil vyjel náhle ze svého jízdního pruhu do protisměru. Tam se naštěstí jen bočně střetl s protijedoucím kamionem.

„Řidič osobního auta při výslechu uplatňoval technickou závadu na vozidle,“ upřesnil okolnosti vedoucí ke karambolu Štěpánek s tím, že osobnímu autu měla před nehodou údajně bouchnout přední pneumatika.

Zda to byla skutečně příčina vyjetí do protisměru ukáže další vyšetřování nehody, která způsobila škodu 300 korun.

Provoz na důležité silnici policisté nepřerušili, ale usměrňovali ho.

Nehoda se stala na mezinárodní silnici E55 nedaleko odbočky na Mrač, tedy v místech, kde minulý týden ve čtvrtek zemřela při čelní srážce dvou oktávií žena a sedmileté dítě.

Z POLICEJNÍ SVODKY, doplněno 22. dubna

DN - (Věc je v šetřeni)
V době od 21.4.2010 12:15:00 do 21.4.2010 12:15:00
Dne 21. dubna 2010 jel řidič nar.1962 osobního motorového vozidla Ford Focus C-Max se spolujedoucí nar.1970 na předním sedadle a spolujedoucí dcerou nar.2008 v dětské sedačce připevněné na zadním sedadle po silnici I/03 ve směru od Mrače na Benešov. V km 11, 308 přejel se svým vozidlem do protisměru, kde se levou přední a následně celou levou stranou vozidla střetl s levým bokem návěsu Zaslav D-653 připojeným za nákladním vozidlem Iveco Stralis s řidičem nar. 1970 jedoucím po stejné komunikaci v opačném směru jízdy. Střetem vozidel došlo k odlétnutí jejich poškozených částí na přední část vozidla Š - Octavia s řidičem a spolujedoucím na předním sedadle, kteří jeli po stejné komunikaci ve směru od Benešova na Mrač za nákladní soupravou. Vozidlo Ford Focus bylo nárazem odhozeno zpět do pravé části vozovky, kde ještě přední částí narazilo do kovového silničního svodidla umístěného za pravým okrajem vozovky. Obě spolujedoucí z vozidla Ford Focus byly převezeny do benešovské nemocnice na vyšetření, kde nebylo zjištěno žádné zranění. U ostatních účastníků dopravní nehody ke zranění nedošlo. U všech řidičů byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol přístrojem Dräger s negativním výsledkem.
Způsobená škoda: 370 000,00 Kč
Na místě přítomno vozidlo HZS. Příslušníky OOP Čerčany prováděno řízení dopravy. Vozidlo Ford Focus bylo na pokyn Správního orgánu MěÚ Benešov zajištěno pro další zkoumání. Věc bude předána MěÚ Benešov. pprap. Diana Škvorová