Dva lidé zemřeli uprostřed noci na neděli při nehodě, kde se osobní auto prakticky obtočilo kolem stromu – přesněji kolem pahýlu, který z něj po nárazu zůstal. Na silnici třetí třídy kousek Mochova na Praze-východ, ve směru na Starý Vestec, byly záchranné složky přivolány necelou půlhodinu před sobotní půlnocí. Už pouhý pohled na místo havárie nicméně dával na srozuměnou, že následky jsou fatální. Zemřeli oba lidé, kteří v autě cestovali.

Tragédii už nemohlo zabránit ani to, že hasiči vyslali na místo nejen profesionály z Českého Brodu na Kolínsku, ale i jednotku čelákovického sboru dobrovolných hasičů, která je pro zásahy dům dopravních nehod předurčena – a má i rychlý zásahový automobil s potřebným vybavením.

Ve zcela zničené kabině zůstala po čelním nárazu do stromu zaklíněna dvoučlenná posádka, která nejevila známky života, přiblížil situaci na místě tragédie mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. „Úmrtí obou osob následně potvrdila lékařka zdravotnické záchranné služby,“ konstatoval. S dodatkem, že pátrání v okolí po dalších lidech, kteří mohli v havarovaném autě také cestovat, přineslo negativní výsledek.

„Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení hasiči postupně vyprostili obě těla a předali je kriminalistům k dalšímu ohledání a pořízení nezbytné dokumentace. Pak ještě motorovou řetězovou pilou rozřezali přeražený strom, který zůstal částečně ležet i na vozovce,“ doplnil Svoboda, co bylo třeba na místě zajistit.

Okolnosti tragické bouračky zůstávají v šetření zmiňovaných kriminalistů, kteří se specializují na vyšetřování dopravních nehod se závažnými následky. Prvotní poznatky dávají tušit, že auto vyjelo se silnice ve vysoké rychlosti – a následoval smrtící náraz. Na odklánění dopravy ze silnice, která zůstala uzavřena po dobu zásahu záchranných složek, dokumentace místa i odklízecích prací, na „starou hradeckou“ silnici číslo II/611 se společně s policisty podíleli také čelákovičtí strážníci.

Další tragédie kousek od hlavního města se v noci na neděli stala rovněž na Praze-východ: nedaleko obce Máslovice. Tam si život spolujezdce vyžádala nehoda osobního auta, které havarovalo rovněž kolem půlnoci, kdy vyjelo mimo vozovku. Další dva lidé včetně řidiče utrpěli zranění lehčího charakteru.