Zda namrzlá vozovka způsobila i čelní střet dvou osobních vozidel mezi Chleby a Netvořicemi u místního rybníka, je nyní otázka. Kolem osmé hodiny ranní asi ve čtyřiceti kilometrové rychlosti neukočírovali řidiči svou jízdu, následně tak museli na místo přijet i hasiči se záchranáři. "Při nehodě byl jeden zraněný, který si stěžoval na bolest hlavy," uvedl ředitel okresních, benešovských hasičů, Josef Setnička.

Tipy pro bezpečnou jízdu na náledíZdroj: Deník

Kliknutím zvětšíte.

Střet dvou vozidel okomentovala na sociální síti i jedna s uživatelek. Podle ní je pravděpodobné, proč se kolize stala. "Tam je to pěkně úzký, ani se nedivím," napsala Michaela Hrubá. Podle jiného uživatele Facebooku je ale cestou do Netvořic na některých místech led, a to by mohl být ten pravý důvod silniční nehody.

Kromě namrzlých silnic si museli řidiči ve čtvrtek ráno dávat pozor i na lesní zvěř. I tak ale musel integrovaný záchranný systém řešit dvě nehody, které způsobila srážka se zvěří. Nejdříve se řidič střetl se srnou u Čechtic, kolem osmé hodiny ranní. O hodinu později se řešila obdobná situace u Jankova. Oba případy se obešly bez zranění.