K nehodě došlo krátce po sedmé hodině ráno na 25. kilometru dálnice D1 v směru z Brna do Prahy. Dálnice stála podle vyjádření hasičů asi hodinu, poté byl zprovozněn jeden jízdní pruh. Přesto se tvoří několikakilometrové kolony.

Podle policie se na místě srazila tři auta, původní informace o větším počtu účastníků nehody se nepotvrdily. "Kolem sedmé hodiny ranní se na dálnici střetla tři osobní vozidla. Po dobu šetření dopravní nehody byla komunikace ve směru na Prahu uzavřena. Policisté odkláněli dopravu přes EXIT 29. Krátce před půl devátou byla komunikace zprůjezdněná levým jízdním pruhem. V 9:27 hodin byla dálnice zcela zprůjezdněna," potvrdila Veronika Čermáková, mluvčí Policie ČR Benešov.

Provedená dechová zkouška u řidičů byla s negativním výsledkem. "Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění jedné osoby. Příčina dopravní nehody je předmětem šetření," dodala policistka.

Je štěstí, že nehoda neměla vážnější následky, zásah se totiž z pohledu záchranářů neobešel bez komplikací.

K nehodě spěchala posádka rychlé zdravotnické pomoci z Vranova a lékař ve vozidle systému rendez-vous z Benešova. "Vranovská posádka se kvůli chybějící záchranářské uličce, kterou řidiči vozidel na D1 nevytvořili, prokousávala jako první ke zraněnému velmi komplikovaně. Sotva záchranáři sanitou projeli, tak řidiči za nimi přístup pro jiné složky IZS opět částečně uzavřeli. Navíc, když posádka u nehody zastavila a vystoupila, byl jeden ze záchranářů málem zachycen vozem, které ho bezohledně míjelo nesmyslnou rychlostí," uvedli záchranáři.

Záchranáři tak opět apelují na řidiče, aby byli ohleduplní: "Zachraňujeme zdraví a životy. Abychom mohli být co nejúspěšnější, musíme být na místě zásahu včas a bezpečně!" vyzývají.