„Za cyklisty jel řidič v osobním vozidle jako jejich doprovod. Na uvedené komunikaci cyklisté vjeli na můstek, na němž však bylo náledí. Kvůli němu skončili na vozovce,“ popsala mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková s tím, že jeden z mužů upadl ke středu silnice a při tom došlo k jeho střetu s doprovodným autem.

„Krátce po poledni jsme dostali hlášení, že auto na cyklistu najelo a ten je pod ním zaklíněný. Na místo vyrazila jednotka profesionálů z Benešova a také dobrovolných hasičů z Neveklova. Ještě před jejich příjezdem se však účastníkům nehody podařilo muže vyprostit,“ popsala mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Jak potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová, cyklista utrpěl poranění levého ramena. „Po prvotním ošetření a podání bolest tišících léků a kyslíkové terapie zdravotníci muži nasadili krční límec, uložili ho do vakuové matrace a převezli do pražské nemocnice v Motole,“ uvedla mluvčí ZZS.

Policisté alkohol u řidiče osobního vozidla ani u cyklisty dechovou zkouškou nezjistili. „Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření dopravních policistů,“ dodala Veronika Čermáková.