„Při nehodě se zranili lehce dva lidé, kteří byli po poskytnutí první pomoci převezeni k dalšímu vyšetření a ošetření na chirurgii benešovské nemocnice,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Homolová. Zhruba ve čtvrt na jednu pak mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová potvrdila, že za volanty obou vozidel seděly ženy.

„U obou řidiček byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Řidička z Toyoty C-HR, ročník 1947, se na silnici otáčela do protisměru a přitom došlo ke střetu s vozidlem Ford Kuga, které řídila žena, ročník 1963. Ve voze s ní cestoval ještě o dva roky starší muž, který vyvázl bez zranění. Žena, která se otáčela utrpěla zranění na hlavě, druhá řidička pak pohmoždění hrudníku. V tuto chvíli policisté kyvadlově řídí dopravu a čeká se na odtah havarovaných vozidel,“ dodala policejní mluvčí.

Dlouhé čekání a poposkakování v koloně nevydržela řada řidičů a přes středovou plnou čáru otočila svá auta zpátky k Benešovu. Přitom došlo také k dalším kolizním situacím s vozidly řidičů už jedoucích v pruhu od Prahy na Benešov.