K nehodě, ke které došlo na silnici silnici II. třídy č. 112 krátce před čtrnáctou hodinou, vyjížděly všechny složky záchranného systému.

„Podle dosavadního šetření policistů došlo k dopravní nehodě s největší pravděpodobností tak, že dvacetiletá řidička osobního vozidla Škoda Fabia jela ve směru na Benešov a na 6. kilometru začala odbočovat vlevo, a to v době, kdy byla z levé části předjížděna vozidlem Mercedes Benz, které řídil třiačtyřicetiletý řidič. Následně došlo ke střetu těchto vozidel a obě skončila mimo komunikaci. Vozidlo Mercedes Benz se v silničním příkopu ještě převrátilo na střechu,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Dvacetiletá řidička utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla. Řidič z druhého vozidla skončil se zraněními v benešovské nemocnici. „Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nebylo možné na místě provést orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, a proto si policisté vyžádali odběr krve v nemocnici,“ doplnila mluvčí.

Příčiny a okolnosti tragické nehody jsou předmětem vyšetřování.