Vyproštění vozu provedli dobrovolní hasiči z Votic se zásahovým jeřábem.

Dívka, která v neděli havarovala na hrázi rybníkunadýchala

Vrchotovy Janovice – V neděli navečer v 18.35 jela podnapilá dvaadvacetiletá řidička s Fordem Mondeo po silnici III/11445 ve směru od Vrchotových Janovic na Šebáňovice a asi dvě stě metrů za obcí havarovala na hrázi tak, že auto zůstalo viset na pařezu nad hladinou Nového rybníku.

„V levotočivé zatáčce, při míjení se s protijedoucím vozidlem najela na štěrk na pravém okraji komunikace. Následně nezvládla řízení svého vozidla, přejela do protisměrné části vozovky a havarovala vlevo mimo komunikaci, kde narazila přední části vozidla do pařezu a levým bokem do betonové výpusti rybníka. K poškození pařezu ani betonové výpusti rybníka nedošlo,“ informovala benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Při dopravní nehodě utrpěla řidička lehké zranění, byla převezena do benešovské nemocnice k vyšetření a po ošetření byla propuštěná domů.

„U řidičky bylo provedeno na místě dopravní nehody odborné měření na alkohol přístrojem Dräger. Prvním měřením jí bylo naměřen,08 promile alkoholu v organismu. Druhým odborným měřením jí bylo naměřeno 1,99 promile alkoholu v organismu. Řidička s naměřenými hodnotami nesouhlasila, a proto byla po poučení vyzvaná k provedení lékařského vyšetření s odběrem žilní krve, kterému se podrobila v benešovské nemocnici,“ dodala policejní mluvčí.

V neděli večer byl přímo na hrázi rybníku i snoubenec dívky, které hrozí trest za řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky, a současně majitel havarovaného Fordu Mondeo, který vehementně bránil fotografování nabouraného auta i jeho vyprošťování votickými dobrovolnými hasiči.

„Nechci, aby auto bylo v novinách,“ prohlásil mladík, který se opomněl představit. Na otázku, z jakého důvodu, jen zopakoval, že zkrátka nechce. Vlastník nebo provozovatel je totižodpovědný za svěření motorového vozidla osobě, která není způsobilápro jeho řízení.