„Dvaatřicetiletý řidič jel na motocyklu Yamaha po silnici III/11445 od Drahkova směrem na Benešov. Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla povaze a stavu komunikace při projíždění levotočivé zatáčky, nezvládl řízení motocyklu, vjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.

„Muž na místě podlehl těžkému zranění. Tísňové volání o motocyklistovi nejevícímu známky života obdrželi záchranáři v 11.53. Na místo dispečink okamžitě vyslal sanitní vůz a lékařskou posádku.

Dispečerka po telefonu navíc naváděla volající k oživování a poskytovala takzvanou telefonicky asistovanou resuscitaci. Záchranáři po příjezdu na místo muže přes 30 minut resuscitovali, ale oživit se jej už nepodařilo.

Muž podlehl s největší pravděpodobností vážnému úrazu hlavy. Na motocyklu jel bez helmy,“ popsala průběh nedělního zásahu zdravotníků Tereza Janečková z Územní středisko záchranné služby Středočeského kraje.

„Letos se jedná o šesté úmrtí v souvislosti s provozem na pozemních komunikacích,“ potvrdila policejní mluvčí s tím, že byla nařízená soudní pitva. Škodu policisté odhadli na 80 tisíc korun.

Soudní patolog také možná zodpoví, proč v sobotu vyjel na silnici I/3 u Pyšelky padesátiletý řidič Škody Fabie do protisměru. Při nehodě zemřel on i jeho spojedoucí žena.