Ve stejném období loňského roku se nestala žádná dopravní nehoda řidiče nebo spolujezdce motocyklu se smrtelnými následky,“ potvrdila Zuzana Stránská, benešovská policejní mluvčí.

Sedmnáctiletý motocyklista z Prahy zemřel v pátek 1. dubna na rozhraní Benešovska a Kutnohorska navečer přibližně v 17.30 hodin na silnici II/126 mezi Trhovým Štěpánovem a Zručí nad Sázavou.

Projíždějící řidič ho nalezl až po půl hodině. Jednalo se celkově o třetí letošní úmrtí účastníka silničního provozu.

V pondělí 25. dubna před polednem vyjížděli záchranáři do Drachkova na silnici kolem fotbalového hřiště k havárii motocyklisty, který přes veškeré úsilí zdravotníků zemřel. Muž řídil motorku bez helmy.

Letos to bylo šesté úmrtí na silnicích Benešovska, z toho třetí v průběhu prodlouženého velikonočního víkendu. První loňská havárie motocyklisty, zřejmě i kvůli dlouhé zimě a studenému jaru, se stala až o prázdninách.

Celkový počet nehod: rok 2011 /251; rok 2010 /223;rok 2009/300

„Potěšující je, že letos jsme od začátku roku zaznamenali těžká zranění pouze v devíti případech, což je o dvě méně než vloni a o tři než předloni. Zato celkový počet dopravních nehod pod vlivem alkoholu mírně stoupl,“ konstatovala Zuzana Stránská.

Další sledované ukazatele, jako je celková hmotná škoda nebo příčiny zařazené do kolonky nedodržení rychlosti, nesprávné předjíždění, nedání přednosti či nesprávný způsob jízdy jsou za poslední tři roky téměř totožné.

Pro snížení nehodové bilance uskutečňuje policie v denních nebo nočních hodinách takzvané dopravně bezpečnostní akce na obvodní, okresní, krajské nebo celorepublikové i evropské úrovni.

„Od začátku roku jich bylo zhruba třicet. I několik v jednom týdnu a další budou následovat,“ upozornila Diana Škvorová, druhá benešovská policejní mluvčí.