„Z kamerového záznamu, který mají policisté k dispozici, je patrné, že řidička červené Škody Octavia začala couvat o něco dříve a zůstala stát šikmo na komunikaci. Než se však stačila znovu rozjet, neznámá žena couvající se stříbrnou Škodou Octavia narazila pravým zadním obrysem do jejích levých předních dveří," popsala Eva Stulíková z benešovské policie karambol.

Srážka se odehrála v úterý 6. října půl hodiny před polednem

Místo toho, aby původkyně nehody po střetu zastavila, z místa ujela směrem do Riegrovy ulice a pokračovala dále po kruhovém objezdu, kde odbočila na Kondrac či Velíš.

Z chování této neznámé ženy nelze vyloučit, že to v daném místě zná a pravděpodobně bude místní.

„Případné svědectví k nehodě by mohli policistům podat přinejmenším dva muži, kteří v té době stáli na chodníku před obchodním domem Albert a nehodu tak pravděpodobně viděli," upřesnila policejní mluvčí.

Policie žádá svědky o pomoc

V okolí místa střetu se v úterý 6. října půl hodiny před polednem pohybovalo mnohem více lidí, kteří by mohli policistům podat důležité informace.

„Nikdo z nich se jim ale dosud nepřihlásil. Přesto tak mohou učinit dodatečně, a to buď osobně, nebo telefonicky na dopravním inspektorátu Benešov v ulici K Pazderně (tel.: 974 871 261), anebo na Obvodním oddělení PČR Vlašim v ulici J. Masaryka (tel.: 974 871 750), " požádala policistka Eva Stulíková občany o pomoc.