Celková škoda na vozidlech byla odhadnutá na 635 tisíc korun. Jako příčina byla u pěti nehod stanovená nepřiměřená rychlost, jednou se jednalo o nedání přednosti v jízdě a čtyřikrát řidiči nezvolili správný způsob jízdy na zasněžených a namrzlých vozovkách.

Dálniční policisté z Bernartic vyšetřovali pět nehod, z nichž při jedné došlo k těžkému zranění. Jednalo se o řidiče, který po nárazu svého auta do svodidel mezi Psářemi a Šternovem na 44,7 km ve směru na Prahu vystoupil z auta a byl sražený dalším vozidlem. Celková škoda při zmíněných nehodách dosáhla 580 tisíc korun. Ve všech případech byly jako příčina uvedená nepřiměřená rychlost.

Mirošovické dálniční oddělení se zabývalo čtyřmi nehodami, které se obešly bez zranění a škoda je 440 tisíc korun. Dvakráte jeli řidiči rychlostí nepřiměřenou stavu a povaze vozovky, dvakrát zvolili nesprávný způsob jízdy.

Ve čtvrtek 18. února ráno byl na silnicích Benešovska klid. Ledovka byly hlášená jen na kilometrovém úseku silnice Vlašim - Uhlířské Janovice u Kácova.