Z kopce od Miličína v úrovni mostu přes silnici z Votic do Jankova u marketu Lidl projížděl jednapadesátiletý pravděpodobný viník se Škodou Fabia, k níž měl připojený vozík naložený třímetrovými prkny.

„Nepřizpůsobil rychlost jízdy vlastnostem vozidla a nákladu, dostal se do smyku a z jízdního pruhu vybočil doleva. V něm se střetl s protijedoucí Škodou Octavia, za jejímž volantem seděl šedesátiletý řidič," uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

Při srážce došlo k odlomení závěsného zařízení přívěsu a náklad se vysypal na vozovku jízdního pruhu ve směru na Tábor. Tam zůstal stát i přívěs.

Provoz byl omezený do večera

Škoda Fabia byla nárazem odhozená mimo komunikaci, kde zastavila na travnatém povrchu pod svahem. Škoda Octavia zůstala po střetu stát mezi jízdními pruhy na dvojité čáře.

Provoz na mezinárodním tahu byl omezený do půl sedmé večer. Na objízdné trase uvízl nákladní automobil a zablokoval ji. Votičtí hasiči ho s pomocí cisterny Tatra 815 vytáhli a odklonovou trasu zprůjezdnili.

„Následky nehody byly tragické. O život při ní přišel dvaačtyřicetiletý spolujezdec ze Škody Fabia. Letecká služba jej sice okamžitě transportovala do nemocnice, tam ale bohužel svým zraněním ve večerních hodinách podlehl," konstatovala policejní mluvčí.

Řidič fabie vyvázl pouze s lehkým zraněním a skončil v nemocnici, stejně jako jednapadesátiletá spolujezdkyně se zlomenou nohou ze Škody Octavia. Alkohol u obou řidičů vyloučili policisté provedením orientační dechové zkoušky.

Nehoda je první tragickou v roce 2015

„Bohužel tak navázala na negativní trend v počtu tragických následků z loňského roku. Jak ukazují statistická čísla, drtivou většinu z nich zavinili právě řidiči osobních motorových vozidel. Nejvíce dopravních nehod je přitom dlouhodobě zaznamenáváno právě ve Středočeském kraji," připomněla Eva Stulíková.

„Přestože policie provádí v průběhu celého roku řadu dopravně bezpečnostních akcí, nemůže být všude. Dlouhodobě ovlivňovat bezpečnost a plynulost silničního provozu tak mohou v první řadě jeho účastníci, a to především tím, jak se budou chovat oni sami," doplnila policistka.