„V sobotu před 18. hodinou vyjela jednotka HZS Benešov k letecké nehodě u obce Tvoršovice. Hasiči provedli protipožární opatření a předali místo nehody Policii ČR," uvedl Jiří Černovský, velitel benešovské požární stanice Hasičského záchranného sboru. Sportovní letadlo Zlín bylo využívané jako aerovlek pro  tažení větroňů.

„Pilot byl v šoku. Vůbec si nebyl schopný vybavit, proč havaroval," uvedl svědek pádu. „Ale už dopoledne se lidem zdálo, že na přistání na nesvačilské letiště nalétával moc nízko," dodal. Jednačtyřicetiletého pilota transportoval s lehkým zraněním do pražské nemocnice vrtulník.

„Pádem  do pole s obilím došlo ke kompletnímu zničení letadla v hodnotě milion korun, škodu na porostu obilí zemědělci upřesní," konstatovala Diana Škvorová z benešovské policie. Nehodu došetří Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Podobná nehoda aerovleku se stala 8. května po 13. hodině při jeho návratu na letiště Hosín na Českobudějovicku, kde se při pádu motorového letadla do rybníku pilot zranil.