Osobní motorový vlak Os 9200 z Havlíčkova Brodu do Čerčan vezl přibližně 25 cestujících. V 10.55 měl zastavit na zlenické zastávce.

Strojvedoucí před železničním přejezdem P 5798 snižoval rychlost a houkal.

Z chatové osady v ulici Ke Studánce se z kopce blížil Peugeot 205, jehož řidiči zakrývala doprava výhled vzrostlá kukuřice. Vjel na přejezd a vzápětí do Peugeotu narazil motorový vůz, jehož levý nárazník pronikl do pravého boku auta. Muž byl ve voze naštěstí sám.

"Musel nás vidět. Snad si myslel, že to ještě stihne," konstatoval jeden z cestujících, který seděl ve vlaku vlevo ve směru jízdy a pozoroval krajinu.

"Po 11. hodině dopoledne dostal dispečink středočeské záchranné služby hlášení o dopravní nehodě vlaku a osobního auta na vlakovém přejezdu na Benešovsku. Nikdo ve vlaku neutrpěl zranění, ale zraněn byl řidič osobního auta," konstatovala Tereza Janečková z středočeské záchranné služby.

Na místo vyrazili záchranáři z Vranova a lékař ve voze rendez-vous z Benešova. Kvůli závažnosti zdravotního stavu pacienta byla na místo přivolána i Letecká záchranná služba z Jihlavy, neboť pražský vrtulník byl u jiného zásahu.

Řidič osobního auta utrpěl vážné zranění hrudníku a žeber. Pacienta středního věku záchranáři po ošetření a zahájení léčby předali posádce vrtulníku k transportu do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Na místě zasahovali benešovští profesionální hasiči, kteří zajistili vozidlo proti požáru a spolu se zdravotníky a policisty poskytovali pomoc pasažérům, kteří sice neutrpěli traumatická  zranění, ale několika z nich se udělalo po prožité havárii nevolno.

Čerčanští policisté si zaznamenávali osobní údaje cestujících pro případné svědectví a dopravní policisté dokumetovali nehodu, která posléze spoluvyšetřovala také Drážní inspekce.

Hasiči připravili prostor pro přistání vrtulníku a po jeho dosednutí v blízkosti místa srážky pomáhali zdravotníkům s přenosem zraněného do něho.

Část cestujících z vlaku se po něhodě vydala do Čtyřkol na vlakovou zastávku tratě 221 Benešov - Praha nebo na nádraží do Čerčan pěšky. Tři seniorky a muže, kterému museli předtím poskytnout psychlogickou pomoc záchranáři, dopravila do Čerčan redakce Benešovského deníku.

Další, zejména mladší cestující se zavazadly, vyčkávali na náhradní autobusovou dopravu, kterou České dráhy místo následných spojů zavedly.

"Já radši už dneska nikam nepojedu," uvedla starší žena, která přišla od chatové osady na zastávku.

Ve 13.21 byl provoz na trati Ledečko - Čerčany obnovený. Předběžná škoda na vlaku je 10 tisíc korun a na autě rovněž 10 tisíc korun.