„Po šestnácté hodině přijalo zdravotnické operační středisko informaci o dopravní nehodě kamionu, autobusu a osobního auta na Benešovsku. Na místo byly vyslané  výjezdové skupiny záchranné služby z Benešova, Votic a ze Sedlčan. Záchranáři na místě nehody poskytli pomoc několika lehce zraněným osobám, které po ošetření ponechali na místě. Do nemocnice v Táboře byli převezení dva lehce zranění. Při nehodě nebyl nikdo zraněný vážně," informovala Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

„Řidič kamionu při jízdě usnul. Bude pravděpodobně obviněný z obecného ohrožení," konstatoval Zdeněk Štěpánek, vedoucí benešovského dopravního inspektorátu s tím, že dechové zkoušky řidičů byly negativní.

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. Jednotka votických dobrovolných hasičů  vyjížděla v pátek  v 16.20 společně s jednotkou HZS Středočeského kraje stanicí Benešov a HZS Jihočeského kraje stanicí Tábor. 

V autobuse se, na nějž se v protisměru řítil kamion,  v době srážky nacházelo 38 lidí. Pak ještě tahač narazil do Škody Octavia Combi.

Dvanáct lidí  utrpělo řezné rány a poranění očí od odlétajícího skla. Deset z nich bylo ošetřeno na místě a po dojetí náhradního autobusu pokračovalo v jízdě. Dva lehce zranění byli  převezení na další ošetření do nemocnice. Hasiči  provedli protipožární opatření a odklízeli sklo ze silnice.

„Veliké poděkování patří rodině, která bydlí v domě, vedle něhož  se nehoda stala, protože okamžitě poskytla zázemí všem cestujícím a do příjezdu složek IZS ošetřovala zraněné. Obdiv také patří řidiči autobusu, který včasnou reakcí zabránil čelnímu střetu. Jeho následky by byly zřejmě tragické," konstatovalo zasahující votické družstvo.