Zmáčený a promrzlý motorista si pomoc přivolal sám. Další volající na tísňovou linku uvedl, že v není jasné, zda ve vnitřku polozatopeného vozidla převráceného na bok někdo je, neboť se nikdo neozývá.

K silvestrovské nehodě ve 22.06 vyjížděli profesionální hasiči z Benešova, pro jistotu i s motorovým člunem. Ke zranění jiných osob, ani k úniku provozních kapalin nebo pohonných hmot však nedošlo.

„Dechová zkouška u muže, který není držitelem řidičského oprávnění, prokázala hodnotu alkoholu v organismu nad jedno promile. Proto byl převezený k lékařskému vyšetření spojeném s odběrem krve," konstatoval Jakub Vinčálek ze středočeského ředitelství Policie ČR.

Na autě měl letní i zimní gumy

Dopravní policisté zjistili, že vozidlo má na kolech rozdílné pneumatiky. Na jedné „nápravě" sice se zimním, ale opotřebovaným vzorkem, na druhé s letním.

Pokud vyšetření krve prokáže, že muž řídil pod vlivem alkoholu s množstvím nad jedno promile, hrozí mu kromě projednání přestupku za jízdu bez příslušného oprávnění také obvinění a trestní stíhání za řízení pod vlivem návykové látky.

Podobná nehoda, při níž po smyku na zasněžené silnici naštěstí posádku Škody Fabie combi potápějící se v mrazivém počasí do rybníku z něho vytáhli pohotoví svědci, se odehrála 29. října 2012 v Děkanovicích na Čechticku.