„Řidička s Peugeotem Boxer  v přímém, rovném a přehledném úseku přibližně padesát metrů za označením Konec obce Jankov přejela vlevo do protisměru. Levými koly vyjela vlevo mimo vozovku. Pokračovala dále v jízdě a pravou přední částí vozidla zezadu narazila do chodkyně,   která šla u levého okraje vozovky ve směru od Jankova na Jankovskou Lhotu," popsala tragickou nehodu Diana Škvorová z benešovské policie. 

Po sražení a přejetí ženy pokračovala řidička   dále v jízdě a přitom vjela i pravými koly vlevo mimo vozovku a zastavila až v rozbahněném povrchu silničního příkopu.

„Při dopravní nehodě utrpěla chodkyně  smrtelná zranění, kterým na místě podlehla. Řidička  si pouze odřela kolena. V 5.17 hodin bylo u řidičky naměřeno  2,37 promile alkoholu v organismu, při opakovaném měření 2,35 promile," upřesnila policejní mluvčí. V nemocnici se pak řidička podrobila  lékařskému  vyšetření a  odběru krve.

„Vyšetřováním bylo zjištěné, že uvedená řidička již  byla  pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky v posledních dvou letech pravomocně odsouzená," doplnila Diana Škvorová.

Dodávkové auto bylo zajištěné pro případné zkoumání technického stavu. Ženě podezřelé z přečinů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až šestileté vězení.

Sobotní smrt mladé ženy je letošní třetí tragickou dopravní nehodou na Benešovsku. Při první zemřela začátkem ledna v benešovské Hodějovského ulici seniorka a na Vlašimsku zahynuli při nárazu auta do stromu dva muži.